Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Ocak ayı ilk taksit ödemesi için son 2 gün. Milyonlarca vatandaş, MTV ödemelerinin nereden, nasıl yapılacağını sorguluyor. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yayımlanan duyuruda, 2018 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi 1. taksit ödemesi için son gün 31 Ocak 2018 olarak hatırlatılırken, araç sahiplerinin ödemelerini kolay bir şekilde nasıl yapacağı da açıklandı. Peki, MTV ödeme nasıl yapılır? İşte  Motorlu Taşıtlar Vergisi GİB borç sorgulama ve 2018 MTV ödeme ile ilgili tüm detaylar...

MTV ÖDEME NASIL YAPILIR? GİB BORÇ SORGULAMA

1 Ocak 2018 tarihinde başlayan 2018 yılına ait Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) 1. taksit ödemesi 31 Ocak'ta sona erecek. Araç sahipleri 2018 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi birinci taksidini, GİB Mobil uygulamasını (IOS ve Android) kullanarak, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın resmi internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne 02:00-22:00 saatleri arasında giriş yaparak kredi kartı ve banka kartı ile, anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak, PTT İşyerlerine başvurarak, Vergi Dairesi Müdürlüklerine başvurarakhızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilir.

MTV ÖDEME İÇİN TIKLAYIN! GİB BORÇ SORGULAMA İŞLEMLERİ

VERGİ DAİRELERİ SAAT 19:00'A KADAR AÇIK OLACAK

2018 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi birinci taksitinin ödeme süreleri 31 Ocak 2018 Çarşamba günü sona eriyor. Gelir İdaresi Başkanlığınca; Vergi Dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla 30 Ocak 2018 Salı ve 31 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 19:00' a kadar tüm vergi daireleri açık bulundurulacağı bildirildi.