Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Galatasaray Mustafa Cengiz transferi açıkladı! Ali Koç'a da yanıt verdi - Galatasaray Haberleri

    Mustafa Cengiz "6'ya yakın transfer yaptık. Bugün Luyindama'yı da bitirdik. Luyindama transferi oldu. Geçen sezon kiralık olarak oynuyordu, onu transfer ettik. Ciddi bir transfer" dedi.

    "PİYASALAR MÜTHİŞ YÜKSEK"

    Transfer çalışmalarıyla ilgili konuşan Cengiz "Olası herkesle görüşüyoruz. Transfer aylar öncesinden gelen bir süreç. Taraftarlarımızın talepleri bizim için birinci sıradadır. Onların varlığıyla biz varız. Onların taleplerini, koşullar Galatasaray için uygun olduğunda kesinlikle yapmak durumundayız ve 'Yapacağız' diyoruz inşallah. Bir sürü isim geçiyor. Dışımızda o kadar paramatre var ki. Hepsi çok değerli oyuncular. Teknik ekibimiz bunları inceliyor, elimine ediyor, yönetime getiriyor. 1 aylık bir süreç var. Fakat piyasalar müthiş yüksek. Atletico Madrid 120 milyona sağ bek alıyor. Rakamlar çok yüksek. Türk futbolu daralarak hiçbir yere gelemez. Gençleşmeye örnek gösterilen Ajax'ın bütçesi 375 milyon Euro" ifadelerini kullandı.

    REKLAM

    "BİLENLE BİLMEYEN EŞDEĞER OLMAZ"

    Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarıyla ilgili bir soruya yanıt veren Mustafa Cengiz "Biz hiçbir camianın kampanyasına asla dil uzatmayız. Ama camiamıza, ya da mensuplarına ve profesyonellerine rakiplerin yöneticileri tarafından söz, laf atılırsa, gereken en şiddetli cevabı veririz. Rakip yöneticilerden, başkanlardan rica ediyorum; bu coğrafyanın barışa, huzura ve güvene ihtiyacı var. Taraftarı birbirine düşürecek söylemlerden kaçınalım. Bilenle bilmeyen eşdeğer olmaz. Veren el, her zaman alan elden üstündür" dedi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ