Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

Fransız otomotiv üreticisi Renault'un kompakt modeli Megane'ın geleceğinin belirsizliğe girdiği belirtildi.

Renault'un tasarım şefi Laurens van den Acker'in açıklamalarına göre, yüzünü elektrikli modellere dönen Fransız üretici, gelecekte Megane'in üretimine son verebilir.

İngiliz basınına açıklamalarda bulunan Laurens van den Acker, yeni nesil Megane geliştirmek için harcanacak bütçenin elektrikli araçlara aktarılabileceğini söyledi.

Acker, "Ürün gamımızda elektrikli modeller arttıkça, şuan satılmakta olan bazı modellerin sonu gelebilir. Hem elektrikli model hem de konvansiyonel model geliştirmenin maliyetini kaldıramayız. Megane bir süredir baskı altında olan bir segmentte yer alıyor. Paramızı, talebin arttığı segmentlere koymak zorundayız" dedi.

TÜRKİYE'DE EN ÇOK SATILAN 3'ÜNCÜ OTOMOBİL

Öte yandan, Megane'in sedan versiyonu Türkiye'de uzun yıllar boyunca en çok satılan modeller arasında yer alıyor.

2019'da 23 bin 211 adet satış rakamına ulaşan Renault Megane, Türkiye'nin en çok satılan üçüncü otomobil modeli olmuştu. Megane'ın sedan versiyonu Oyak-Renault'un Bursa'daki fabrikasında üretilerek dünyaya ihraç ediliyor. 

Bursa'daki fabrikada üretilen Renault'un bir diğer modeli Clio ise, 28 bin 844 adet satılarak 2019'da Türkiye'nin en çok satılan 2'inci modeli olmuştu.

ELEKTRİKLİ SUV 18 AY İÇİNDE GELECEK

Fransız üreticinin tam elektrikli modeli Zoe'nin SUV kardeşinin 18 ay içinde satışa çıkacağı belirtiliyor.

Markanın daha önce tanıttığı 'Morphoz' konseptinden izler taşıyacağı kaydedilen otomobilin Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı'nın CMF-EV adındaki elektrikli araç platformunda üretileceği bilgisi paylaşıldı.

KORONAVİRÜS SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri