İHA

Olay, Samsun'un Atakum ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde 16 Ocak'ta meydana geldi. İddiaya göre, ana okulu öğrencisi 4 yaşındaki Rüzgar D., okul servisinde unutuldu.

İHA'nın haberine göre, yaklaşık 2 saat serviste kilitli kalıp 3 saat de servis ile başka öğrencilerin servisi sırasında şehri dolaşan çocuk okula götürülmedi ve daha sonra da servis şoförü ve hostes tarafından fark edildi.

Servis şoförü Serbülent A.(56) ve hostes Melek K.(49) akşam çocuğu annesi Gülnur D.'ye (37) teslim ettiklerinde kendisinden özür dileyip çocuğunu serviste kilitli unuttuklarını, altına ıslatıp üşüdüğünü söylediler. Anne Gülnur D., servis şoförü, hostes ve öğrenmen Yasemin Ö. hakkında polise şikayette bulundu.

 


ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Olayla ilgili annesinin şikayetçi olduğu şüpheliler Denizevleri Polis Merkezi ekipleri tarafından gözaltına alınıp ifadeleri alındıktan sonra savcının talimatı doğrultusunda serbest bırakıldılar.

Olayın dün haber konusu olması üzerine savcılık servis şoförü ve hostesin gözaltına alınması talimatı verdi. Serbülent A. ve Melek K., Denizevleri Polis Merkezi ekipleri tarafından yeniden gözaltına alındı. Polisteki sorguları tamamlanan şoför ve hostes "taksirle yaralama (okulun servisinde çocuk unutma)" suçundan bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Savcıya ifade veren servis şoförü ve hostes serbest bırakıldı.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri