Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Galatasaray Son dakika! Galatasaray'dan dev sponsorluk! Stat ismi... - Galatasaray Haberleri

    Galatasaray Kulübü, NEF İnşaat ile 725 milyon TL + KDV karşılığında 5+5 yıllığına stat isim hakkına ilişkin sponsorluk ve reklam tanıtım sözleşmesi imzalandığını açıkladı.

    Sarı-kırmızılıların, isim hakkı için Türk Telekom ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının toplam bedeli 80 milyon dolar idi. Galatasaray'ın NEF ile TL bazında yaptığı yeni sponsorluk anlaşması bugünün kuru ile 80 milyon dolar + KDV'ye denk geliyor.

    Diğer yandan KAP'a yapılan bildirimde 725 milyon TL + KDV tutarının dolar karşılığı mı yoksa yıldan yıla dolar bazında mı ödeneceğine dair detay belirtilmedi. Zira Türk Telekom ile 10 yıllık anlaşmada Galatasaray 80 milyon doları kasasına koymuş, son 1 yıllık uzatma için de 30 milyon Lira gelir elde etmişti.

    Sarı kırmızılı kulüpten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, işbu tutarın 652 milyon 500 bin TL + KDV'sinin Galatasaray Sportif AŞ'ye, geri kalan 72 milyon 500 bin TL + KDV'sinin ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne ödeneceği belirtildi.

    Galatasaray'ın KAP açıklaması şu şekilde: "Şirketimiz ve Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Timur Şehircilik Planlama A.Ş arasında 5 sezonu opsiyonlu olmak üzere toplamda 10 (5+5) sezon için 725.000.000 TL + KDV değerinde stat isim hakkına ilişkin sponsorluk ve reklam tanıtım sözleşmesi imzalanmıştır. İşbu tutarın 652.500.000 TL + KDV'si şirketimize, geri kalan 72.500.000 TL + KDV ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne ödenecektir."

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ