Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
Sokak ortasında sevgili dehşeti!
0:00 / 0:00
DHA

İstanbul'un Şişli ilçesinde, aynı evde kalan Ara E., kız arkadaşı Leyla K.'yi 3 gün ara ile sokak ortasında iki kez feci şekilde dövdü. Ara E.'nin kız arkadaşını tekme ve tokat dövdüğü, eve kadar omuzunda taşıyarak götürdüğü güvenlik kameralarına yansıdı.

Ara E., Şişli Merkez Mahallesi Pehlivan Sokak'ta aynı evde birlikte yaşadığı Leyla K. (36) ile bilinmeyen bir nedenle önceki gün saat 16.00 sıralarında tartışmaya başladı. Leyla K. evden çıkarak kaçmak isterken, Ara E. yakaladığı kadını tekme ve yumruklarla dövdü. Leyla K., çevredekilerin müdahalesi ile kurtarıldı. Baygınlık geçiren kadın kendisine gelince koşarak kaçmaya çalıştı. Ancak, Ara E. kendisini engelleyenlerin elinden kurtularak kaçmak isteyen ev arkadaşı Leyla K.'yi yakalayarak yeniden tartaklamaya, tekmelemeye başladı.

KÖPEĞİNİ GEZDİREN VATANDAŞ MÜDAHALE ETTİ

Dehşet anlarına köpeğini gezdirirken tanık olan bir vatandaş, kadını kurtarabilmek için müdahale ederken, Ara E. ile kavga etmeye başladı. Ara E. kavga sonrasında apartmanın merdiveninden düşerek hafif şekilde yaralandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine kısa sürede gelen 112 ekipleri Leyla K. ile erkek arkadaşını ambulanslarla hastaneye kaldırdı. Polis ekiplerine ifade veren Leyla K., erkek arkadaşı Ara E.'den şikayetçi olmadı. Çift, polis merkezindeki işlemlerinin ardından kayıplara karıştı.

BİR BAŞKA DAYAK ANI DA KAMERAYA YANSIDI

İkilinin arasındaki sokağa taşan bir başka şiddet anı bölgedeki güvenlik kamera görüntülerine saniye saniye yansıdı. Bir görüntüde, taksi ile gelen Ara E.'nin evin zilini uzun süre çaldığı, üzerindeki tişörtü çıkardığı, kapının açılması ile birlikte bağırarak içeri girdiği görülüyor.

3 gün önce kaydedilen bir diğer güvenlik kamerası görüntüsünde Ara E.'nin yanında yürüdüğü kız arkadaşı Leyla K.'ye evin hemen yanında tekme attığı, aldığı darbenin etkisi ile yere yığılan kadının yanına giderek yumruklamaya devam ettiği ve yanına çömelen Ara E.'nin daha sonra yürüyemeyecek durumdaki kadını omuzuna alarak onu eve kadar taşıdığı kameraya yansıyor.

'MAHALLELİ OLARAK KORKTUK'

Kaldıkları dairede bir süredir misafir oldukları öğrenilen çiftin sık sık kavga ettiğini belirten sokak sakinleri bu nedenle rahatsız olduklarını ifade etti. Dün yaşanan kavgaya şahit olduğunu söyleyen bir sokak sakini, "İki genç var. Çocuk kadına şiddet uyguladı. Arada yaşlı bir adam geldi, kadınla adamı ayırmaya çalışıyordu. Kadının kafasında kan vardı. Çocuk, bağırıp çağırmaya başladı, arabanın camına kafa attı. Sonra, ambulans ve polis geldi. Ambulans kadını aldı, hastaneye götürdü. Bir saat sonra kadınla çocuk bir oldular, adama bağırıp çağırmaya başladılar. Artık ne yaptılarsa, çöp mü attılar? Bu olaylar 3-4 defa oldu, rahatsız oluyor insanlar tabii. Bu işin sonu, bıçaklamaya da ölmeye de, her yere gidebilir. Bunlar daha çok alkol ve uyuşturucunun etkisinde oluyor herhalde. İki tarafın da olumsuzlukları var. Ne iş yaparlar, ne yaparlar bilmiyorum. Biz mahalleli olarak kadına kötü bir şey olacak diye korktuk. Bizim mahallede önceden böyle şeyler olmazdı" diye konuştu.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.