Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR

Rio 2016’da boy gösterecek A Milli Kadın Basketbol Takımımız, dün sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı’ndan kalkan uçakla Brezilya’ya gitti. Üst üste ikinci defa olimpiyatlarda yer alacak Potanın Perileri’nin başantrenörü Ekrem Memnun, iddialı olduklarını belirterek Rio’ya umutlu gittiklerini söyledi.

Olimpiyatlar için gerekli çalışmaları yaptıklarını dile getiren başarılı çalıştırıcı, “Umutlu gidiyoruz ve heyecanlıyız. İyi
hazırlandığımızı düşünüyoruz” dedi.

Rakiplerini iyi analiz ettiklerine dikkat çeken Memnun, “Çok dikkatli oynamamız gereken bir turnuva. Çok güçlü takımlar var. Umuda yolculuk gibi bir şey. Kendimize çok güveniyoruz. Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz” ifadelerini kullandı.‘STRATEJİK BIR KARAR VERDİK’
Coach Ekrem Memnun, Rio öncesi Pınar Demirok ve Pelin Derya Bilgiç’in kadrodan çıkartılmasıyla ilgili olarak, “Hem oyuncular hem de benim için çok zor oldu” yorumunda bulundu.

47 yaşındaki başantrenör, “Olimpiyatlara en iyi takımı götürebilmek için karar veriyoruz. Pozisyon itibarıyla ve sakatlık durumlarından dolayı stratejik bir karar verdik. Herkesin hayali olimpik sporcu olmak. Bu konuşmayı yapmak benim için çok zor oldu ama bu kararı çok olgunlukla karşıladılar. İkisine de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

PERİLER’İN KADROSU

LARA SANDERS
ESRA URAL
ŞAZİYE İVEGIN ÜNER
AYŞE CORA
TİLBE ŞENYÜREK
NEVRİYE YILMAZ
IŞIL ALBEN
BAHAR ÇAĞLAR
ŞEBNEM KİMYACIOĞLU
BİRSEL VARDARLI DEĞİRMEN
TUĞÇE CANITEZ
OLCAY ÇAKIR

MAÇ TAKVİMİ

A GRUBU

6 AĞUSTOS: TÜRKİYE-FRANSA
7 AĞUSTOS: AVUSTRALYA-TÜRKİYE
9 AĞUSTOS: TÜRKİYE-JAPONYA
11 AĞUSTOS: BELARUS-TÜRKİYE
13 AĞUSTOS: TÜRKİYE-BREZİLYA