Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Siyah-beyazlıların resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Önder Özen, Beşiktaş'ta çalıştığı dönemde; Beşiktaş Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine, her zaman seviyeli ve saygılı şekilde davranmaya özen göstermiş ve bir Beşiktaş çalışanı olduğu gerçeğini dikkate alarak iletişim kurmuştur. Zaten bunun aksi bir davranış göstermesi de mümkün değildir. Önder Özen'in kamuoyunda yankılanan açıklamalarının, Beşiktaş'ta çalıştığı dönemdeki tutum ve davranışları ile bütünüyle farklı olduğu gerçeğinden hareketle, Özen'i kendi mesleki ve vicdani duruşuyla baş başa bırakıyoruz."

TSYD: "ÖNDER ÖZEN ÖZÜR DİLEMELİDİR"
Türkiye Spor Yazarları Derneği de, Göztepe Teknik Direktörü Önder Özen'in gazeteci Burak Hakerler'e yönelik üslubunu kınadı.

TSYD'den yapılan yazılı açıklamada, teknik direktör Özen'in Yeni Asır gazetesinin spor muhabiri ve TSYD üyesi Hakerler'i, medya mensuplarının davet edildiği bir etkinlikte tehdit ettiği belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

"Arkadaşımızın bu etkinliğin bir davetlisi yani Göztepe Kulübünün misafiri olduğuna, ayrıca görevini yapmak maksadıyla burada bulunduğuna dikkat çekmek istiyoruz. Beyefendi imajı ile tanınan tecrübeli bir teknik direktör ve futbol adamının genç bir muhabirle, 'Sen gel bakayım buraya' diye konuşmaya başlamasını, ardından 'Yoksa paramparça olursun' diye biten alenen tehdit içerikli ifadelere başvurmasını kabul edilemez buluyor, kınıyoruz."

Her meslek mensubu gibi gazetecilerin de eleştirilebileceği vurgulanan açıklamada, "Gazeteciler de eleştirilebilir ancak hakaret ve tehdit edilemez. Önder Özen'i arkadaşımızdan özür dilemeye çağırıyoruz. Spor yazarlarının, spor gazetecilerin bu tür saldırılara uğramasına derneğimizin asla sessiz kalmayacağını, kamuoyuna duyururuz" denildi.