Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sezon sonunda Manchester City'den ayrılacak menajer Manuel Pellegrini’nin adı, Zenit ile anılıyor. Eski Manchester Unitedlı futbolcu Kanchelskis, Şilili teknik adamın Zenit için doğru bir tercih olacağı görüşünde.

Zenit'te önümüzdeki sezon yeni bir dönem başlayacak. Zira mart 2014'ten bu yana Rus kulübünde teknik direktörlük görevini üstlenen Andre Villas Boas, 2016-2017 sezonunda mavi-beyazlılarda olmayacağını açıkladı. Rus ekibiyle adı geçen isimlerden biri de Manuel Pellegrini. Sezon sonunda Manchester City'den ayrılacak Şilili menajerin Zenıt'e gidebileceği iddia ediliyor.

Manchester United'ın eski futbolcularından Andrei Kanchelskis'e göre; Pellegrını, Zenit'in aradığı doğru adam olabilir. Kanchelskis, Pellegrini'nin Zenit'e seviye atlatabilecek nitelikte bir teknik direktör olduğunu belirtti. Pellegrini'nin Villas Boas'tan çok daha iyi bir teknik direktör olduğu değerlendirmesinde bulunan Kanchelskis, Zenit'in başına bir Rus teknik direktörün geçme ihtimali bulunmadığını ifade etti.

Rus basınında yer alan iddialara göre; Zenit, daha önce de takımın başına getirmek istediği Manuel Pellegrini için şartlarını zorlayacak. Rus basını, Zenit'in Pellegrini'ye yılda 3,5 milyon euro kazanabileceği bir sözleşme önerdiğini yazdı.

(NTVSpor)