Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

TFF'DEN "TERÖRE LANET VE BAŞSAĞLIĞI" MESAJI
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Diyarbakır'daki terör saldırısını kınadı.

Federasyondan yapılan açıklama şöyle;

"Diyarbakır'da Emniyet Teşkilatı personelini taşıyan araca yapılan hain terör saldırısında yedi polis memurunun şehit olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Alçakça düzenlenen bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırılarda hayatını kaybeden polis memurlarımıza Allah'tan rahmet; ailelerine, Emniyet Teşkilatı'na ve Milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz."

TBF'DEN TERÖRE LANET VE BAŞSAĞLIĞI
Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde polis servis aracının geçişi sırasında teröristler tarafından düzenlenen bombalı saldırı sonucunda şehit ve yaralıların bulunduğunu büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Yaşanan terör olaylarını lanetliyor, bu tür olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz.

Saldırıda hayatını kaybeden polislerimize Allah'tan rahmet, yaralı polis ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Türkiye Basketbol Federasyonu

GALATASARAY KULÜBÜ: "YÜREĞİMİZ YANIYOR, ARTIK YETER"
Galatasaray Kulübü, Diyarbakır'daki saldırı sonrası "Yüreğimiz Yanıyor, Artık Yeter!" başlığıyla terörü kınadı.

Sarı-kırmızılı kulüp, internet sitesinden yaptığı paylaşımda "Yüreğimiz Yanıyor, Artık Yeter!. Terörü lanetliyoruz" ifadelerini kullandı.

TRABZONSPOR'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Milletimizin vatanı bu topraklar, teröristlere mezar olacaktır.

Diyarbakır'daki hain saldırı sonucunda vatan savunması yapan 7 kahraman polisimiz şehit düşmüş, yüreğimiz dağlanmıştır. Bu milletin bağrından çıkan polislerimiz ve askerlerimiz ülkemizin bütünlüğüne ve devletimizin bekasına yönelik alçakça saldırıları geri püskürtecek güce ve kudrete sahiptir. Güvenlik güçlerimiz teröre ve teröristlere gereken cevabı verecektir. Milletimizin  'vatanı' bu topraklar, terörün ve teröristlerin mezarı olacaktır. Vatanımız uğrunda can veren kahramanlarımıza Allah'tan rahmet yaralılılarımıza acil şifalar dileriz. Başımız sağolsun...