Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe'nin lisanslı ürünlerinin satıldığı Fenerium, Starelya 3D ile yapmış olduğu lisans anlaşmasıyla ‘’Üç Boyutlu 3D Fotografik Görüntüleme’’ tekniği kullanarak Fenerbahçeli futbolcuların 3D biblolarını ürettirmeye başladı.

Kullanılan teknik ile Fenerbahçe’nin ilk ve tek "3D Sporcu Lisanslı Figürü" üreticisi olan Starelya, yüzde yüz Türk teknolojisi kullanıyor.

Fenerbahçe’nin bu hamlesinin "Digital Teknoloji" dünyasında olduğu kadar Fenerbahçe taraftarından da ses getirmesi bekleniyor.

DÜNYADA BİR İLK
Dünyada ilk defa bir spor kulübünün taraftarlarına armağan ettiği bu proje ile, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi Maraton Fenerium mağazası içinde kurulacak "ULTRACLEAR 3D" teknolojisiyle geliştirilmiş olan kabinlerde Fenerbahçe taraftarları formalarıyla çekileceği görüntüler üç boyutlu 3D figürlere dönüştürülecek.

Yirmibirinci yüzyılın modern fotoğraf teknolojisi Fenerbahçe taraftarı ile Maraton Fenerium da buluşacak. Bu sayede tüm Fenerbahçeliler yaşam alanlarını yeniden dizayn edebilecek, sevdiklerine özel olduğunu hissettirebilecek.

POSTERLER KALKIYOR, BİBLOLAR DİKİLİYOR
Artık Fenerbahçe taraftarları odasındaki futbolcu posterlerini kaldırıp, yerlerine üç boyutlu 3D biblolarını konumlandırabilecekler. Taraftar sevdiği futbolcunun üç boyutlu 3Dbiblosunu temin edebilecek, hatta özel futbolcu koleksiyonu yapmak isteyen taraftar için büyük boy ‘’Limited Edition ‘’ figürlerde üretilmeye başlanacak.

NASIL YAPILIYOR?

• 3D Stüdyoda 100 adet yüksek çözünürlüklü kamera ile, eş zamanlı olarak ve bir saniyeden daha kısa bir süre içinde fotoğraf çekimi gerçekleştiriliyor.

• Geliştirmiş lisanslı teknolojiyle Ultraclear3D ile elde edilen görüntünüzün 3 Boyutlu bir heykele dönüşmesi sağlanıyor.

• Ölümsüzleştirdiğiniz ‘o an’ ın sembolü olan " 3 Boyutlu Portreniz ", baskı sonrası detaylı bir el işçiliği ile sanatçılar tarafından işlendikten sonra size veya sevdiklerinize teslim ediliyor.