Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hani derler ya: Bir hışımla geldi geçti... İşte öyle bir etki bıraktı Siyah-Beyazlı gönüllerde... Sadece bir sezon oynadığı Beşiktaş’ta adını kalplere altın harflerle yazdırdı... Büyük maçların adamıydı... F.Bahçe ve G.Saray’a attığı gollerle akıllarda kaldı. Bir de sloganı vardı: “Haydi Ferdi, zamanı geldi” diye...

Bahsettiğimiz isim İngiliz efsane Les Ferdinand... 1988-89’da 1 yıllığına kiralık oynadığı Beşiktaş’ta 24 lig maçında 14 kez ağları sallayıp ligin tozunu atan efsane santrforun Kartal sevgisi hala ilk günkü gibi... Futbol Zirvesi için geçtiğimiz gün Türkiye’de gelen Les, Londra’dan İstanbul’a seyehat ederken aynı uçakta yer alan Beşiktaşlı taraftarlarla sohbet etti.

‘FİNALDE MANCHESTER UNITED GELSE DE KUPAYI KALDIRIRIZ’
Kaan Ferah isimli futbolseverle Kartal’ın yükselen performansını değerlendiren Ferdinand, en büyük dileğinin çifte kupa olduğunu söyledi. Zirvede Beşiktaş’ın Avrupa şansı için “Eğer Lyon’u geçersek kupayı kaldırırız” diyen efsane, Siyah- Beyazlı taraftara ise ‘hayallerinden’ bahsetti... “Bana göre Beşiktaş’ın Türkiye’de zaten rakibi yok. Avrupa’da da Lyon’u geçerse kupayı alır. Şampiyonluk da bizim UEFA bizim”diyerek temennisini açıklayan Ferdinand, “Finalde rakip Manchester United olursa ne olur?” sorusuna ise bu yanıtı verdi: “Finallerde her şey olur. Çünkü finallerin havası bambaşkadır. Orada iki takımın şansı da yüzde 50’dir. Ama Beşiktaş finale çıkarsa kupayı alır.”

HABERTÜRK SPOR / MERİÇ MÜLDÜR