Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Teknoloji Apple’dan milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiren acı itiraf: Kuzuyu kurda emanet ettik! - Teknoloji Haberleri

    Apple kullanıcıları arasında popüler olan bulut uygulaması iCloud, milyonlarca iPhone, iPad ve Mac kullanıcısının fotoğraf, dosya, kişi ve diğer verilerini uzak sunucularda muhafaza ediyor.

    Apple tarafından iOS 11 için yenisi yayınlanan iOS Güvenlik Rehberi (PDF), iCloud verilerinin Amazon S3 ve Google Cloud sunucularında tutulduğunu doğruladı. Apple daha önce iCloud verileri için Amazon Web Services ve Microsoft Azure bulutlarını kullanıyordu ancak firma Microsoft yerine Google ile çalışmaya başladı.

    REKLAM

    ABD’li şirketin kendi sunucularını serbest hale getirmek için üçüncü taraf hizmetlere yönelmesi şaşırtıcı değil. Ayrıca Amazon ve Google’ın bu alandaki liderler oldukları düşünülünce bir hayli mantıklı olduğu anlaşılabilir.

    Amazon Web Services, 2017’nin son çeyreğinde 5,1 milyar dolar gelir elde ederken, Google ise aynı dönemde 1 milyar doları kasasına soktu. Apple’ın hamlesiyle ilgili ilginç olan ise Microsoft’un bulut bilişim alanında Google’dan daha büyük bir oyuncu olmasına rağmen onunla çalışmayı bırakmış olması.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ