Show TV ekranların sevilen dizisi Çukur yeni sezonuyla birlikte seyircileriye buluştu. Çukur dizisinde güzelliğiyle  dikkat çeken oyuncu Dilan Çıçek Deniz'in hayat hikayesini derledik. Peki, Çukur dizisi oyuncusu  Dilan Çiçek Deniz kimdir, kaç yaşında ve nereli? 

DİLAN ÇİÇEK DENİZ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Dilan Çiçek Deniz, 1995 yılında Sivas'ta dünyaya gelmiştir. Lise eğitim hayatı boyunca 3 sene tiyatro eğitimi alan Dilan Çiçek Deniz, liseler arası Tiyatro Yarışması'nda oyunculuk ödülü kazanmıştır.

Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği okurken vazgeçip Edebiyat bölümüne geçiş yapmış ve 15 yaşındayken Güneşi Annem Sandım adlı bir şiir kitabı çıkarmıştır.

Tiyatro ve oyunculuktan hariç olarak bir süre modellik de yapmış ve 2014 Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasında 2. olmuştur.

Ardından 2015 yılında Miami'de organize edilen Kainat Güzellik Yarışması'na katılarak Türkiye'yi temsil etmiştir.

Tatlı Küçük Yalancılar dizisindeki Ebru karakteriyle ilk defa 2015'te oyunculuğa adım atan Dilan Çiçek Deniz, Bensu Soral, Büşra Develi ve Burak Deniz gibi isimlerle birlikte rol almıştır. Fakat dizi fazla rağbet görmeyince 3 Ekim 2015 tarihinde 13 bölüm sonunda final yaparak ekranlara veda etmiştir.

2015'te ekranlara gelmeye başlayan Güneşin Kızları adlı dizide Elif karakterini canlandıran Dilan Çiçek Deniz, günümüzde de Bodrum Masalı adlı dizide Su Ergüven karakteriyle başrol oynamaktadır.

2016 yılında gösterdiği oyunculuk performansıyla Pantene Altın Kelebek ödüllerinde yıldızı parlayan ödülünü kazanmıştır.

DİLAN ÇİÇEK DENİZ'İN ÖZEL HAYATI

Ocak 2018‘de oyuncu Furkan Andıç ile olan birlikteliğini açıkladı. 

DİLAN ÇİÇEK DENİZ'İN ROL ALDIĞI TV DİZİLERİ

2015Tatlı Küçük YalancılarEbruBaşrol oyuncusu
2015Güneşin KızlarıElifYardımcı oyuncu
2016-2017Bodrum MasalıSu ErgüvenBaşrol oyuncusu
2017-günümüzÇukurSena KoçovalıBaşrol oyuncusu
Sinema ve TV Filmleri
YılBaşlıkRolüNotlar
2013Balayı

DENİZ ÇİÇEK DENİZ'İN ALDIĞI ÖDÜLLER

YılÖdül veren organizasyonKategori
2014Miss TurkeyTürkiye İkinci Güzeli
201643.Pantene Altın Kelebek ÖdülleriPantene Yıldızı Parlayanlar
201823.Magazin Gazetecileri DerneğiYılın En İyi Kadın Dizi Oyuncusu