e-Okul giriş ekranı, karnelerin alınmasına kısa bir süre kala öğrenciler ve veliler tarafından araştırılıyor. Sisteme giriş işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek ve notları görüntülemek isteyen öğrenciler ve veliler, internet üzerinde "e-Okul giriş" ve "e-Okul VBS giriş" aramalarını arttırdı. Peki e-Okul giriş nasıl yapılır? e-Okul not öğrenme ekranına nasıl girilir? İşte e-Okul VBS giriş ve detaylar.

E OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR? VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ (VBS)

e-Okul öğrenci girişi için öğrenciler sorgularını hızlandırdı. Okulların kapanmasına yaklaşık iki hafta kala not bilgilerini araştıran öğrenciler e-Okul sistemine nasıl giriş yapılır diye araştırıyor. e-Okul'a giriş, MEB'in https://e-okul.meb.gov.tr/ internet adresi üzerinden yapılmaktadır.

Belirtilen linkte sağ tarafta bulunan Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) alanına sizden istenilen bilgileri giriniz. Daha sonra açılan pencerede 'Öğrenci Bilgileri' kategorisinin altına yer alan 'Not Bilgisi' sekmesine tıklayın. Gelen pencerede dönem not bilgilerini görebilirsiniz. Ayriyeten Öğrenci Bilgileri kategorisinin altında devamsızlık bilgisi, haftalık ders programı, sınav tarihleri, öğrencinin aldığı belgeler, okuduğu kitaplar, davranış notları, diploma puanı, yıl sonu notları, nakil durumu, şube yazılı ortalamaları gibi birçok özellikleri kullanabilirsiniz.

E-OKUL TAKDİR-TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nde, okullarda karnelerin verileceği tarihten yaklaşık bir veya iki hafta önce, sistem takdir ve teşekkür hesaplama yapılan linkleri aktif hale getiriyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ni okullarda karneler dağıtılmadan bir veya iki hafta önce, bazı aralıklarla ziyaret ederseniz, sistemde takdir ve teşekkür hesaplamasının aktive edildiğini görebilir, böylece sistem üzerinden takdir ve teşekkür belgesi alıp alamayacağınızı görebilirsiniz.

E-OKUL NEDİR?

E-Okul uygulaması, Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından 2007 yılında başlatılmıştı. Hizmete başladığı ilk zamanlarda bazı eksikleri ve eleştirileri olsa da, 2007 yılından önceki döneme göre idari işlerde ve öğretmen veli ilişkilerinde yeni bir çağ başlattı e-okul uygulamaları. E-okul uygulamaları sayesinde, veli ve öğretmen arasındaki kopuk ilişki daha sağlam bir hale getirilmiş ve öğrencinin, eğitim öğretim hayatındaki kontrolü artırılmıştır. Devamsızlık bilgilerinin bile an be an güncellendiği sistem, hem veliye hem de öğrenciye, takibi daha kolay bir eğitim öğretim hayatı hazırlamıştır.

E-okul sistemi, tüm devlet ve özel okullarda, anaokullarında, ortaöğretim kurumlarında, özel eğitim kurumlarında kullanılan bir sistemdir. Öğrenciye ve veliye eğitim öğretim süreçlerini daha yakından takip edebilme imkanı tanıyan e-okul veli bilgilendirme sisteminde, okulların idari yönetimleri, öğrencilerin başarı grafiklerini, davranışlarını sistem üzerinden kolayca takip edebilirken, öğrenciler okuldaki başarı durumunu ve sınav notlarını rahatça öğrenebilir.

E-OKUL KAPANACAK MI?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım zamanları haricinde kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Dönem sonlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabilmekte, bu durum ise öğrenciler tarafından E-Okul VBS'nin kapatıldığı şeklinde yorumlanmaktadır. E-Okul karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek.