Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

6 Haziran itibariyle Türkiye'deki faaliyetlerini tamamen sonlandıracağının bilgisini veren online ödeme sistemi Paypal için bazı kullanıcılar tarafından imza kampanyası başlatıldı.

Kampanyaya katılım konusunda diğer vatandaşları bilgilendiren kullanıcı,  birçok kişinin yurtdışı ile çalışırken bu sistemi kullandığı ve sistemin Türkiye'den çekilmesi durumunda zor duruma düşeceği belirtiliyor.

Paypal BDDK’dan lisans alamadığı için 6 Haziran’dan itibaren Türkiye’deki tüm faliyetlerini durduracağını açıkladı. Paypal’ın Türkiye’de kapanmasını istemiyoruz. Birçok kişi ve kurum, Paypal ile ödeme almakta ve ödemelerini Paypal ile yapmakta. Yurt dışından birçok müşterisi olan firmalar, bu karar nedeniyle zor duruma düşecek ve hatta yurt dışındaki müşterilerinin büyük bir kısmını kaybedeceklerdir. Aynı zamanda internetten güvenli bir şekilde alışveriş yapan birçok kullanıcı da bu durumdan olumsuz etkilenecektir.

Hedef olarak 1000 imzanın belirlendiği kampanyayı kısa sürede yüzlerce kişi imzalandı ve hedefine ulaştı.

PAYPAL HESABINDAN PARAMI NASIL ALABİLİRİM?

Aşağıdaki adımları izleyerek PayPal hesabınızdaki bakiyeyi Türkiye'deki banka hesabınıza aktarabilirsiniz:

Bakiyenizi çekmek için:
Hesabınıza giriş yapın.
Özet sayfasında yer alan PayPal Bakiyesi'nden"Para Çekin"i tıklayın.
Çekmek istediğiniz tutarı girin, çekilen paranın iletileceği banka hesabını seçin ve "Devam"ı tıklayın.
Onay sayfasını inceleyin ve ardından "Gönder"i tıklayın.
Bakiyenin banka hesabınıza gönderilmesi 5 - 7 gün arası sürebilmektedir.

Banka hesap detaylarınızın doğru olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Ayrıca PayPal hesabınızda yer alan ad ve soyadınızın, banka hesabınızdaki ad ve soyadınız ile birebir uyumlu olması gerekiyor

PAYPAL NEDİR?

Paypal, online sistemler üzerinden uluslararası düzeyde alıcı ve işletmelere para göndermek ve alma imkanını sunan bir sistemdir. 190 ülke ve bölgede 100 milyon üye hesabına sahip olan sistem, dünya çapında kabul görmüştür. Kredi kartı bilgilerini depolayıp, alışveriş esnasında kendi sanal parasını kullanmassına izin veren sistem, ani bir karar ile 2016 yılının mayıs ayı Türkiye'den çekilmiştir.