Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul Bilişim Genel Müdürü Levent Menteşe, enflasyonla mücadele kapsamında yapmış oldukları indirimin teknoloji perakende sektörünü hareketlendirdiğini belirterek vatandaşlardan büyük ilgi gördüklerini söyledi.

Türkiye'nin teknoloji perakende pazarındaki önemli oyuncularından olan İstanbul Bilişim, Enflasyonla Mücadele Programı kapsamında satışlarını arttırdığını açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’nı desteklediklerini duyuran İstanbul Bilişim, tüm ürünlerinde yüzde 10 ve üzeri indirimlere gitmişti. Kampanya birlikte oluşan bilançoyu açıklayan İstanbul Bilişim Genel Müdürü Levent Menteşe, teknolojik ürün satışlarının yüzde 15 oranında arttığını ifade etti.

Levent Menteşe, ‘’Kampanya kapsamında yaptığımız indirimin tutarı bazı ürünlerde 1.500 TL’yi geçerken kimi ürünün satış fiyatı etiketin yarısına kadar geriledi.’’ diye konuştu.‘’Teknoloji Perakende Sektörü Açısından Önemli Bir Kampanya Oldu’’

İstanbul Bilişim Levent Menteşe, “Son dönemlerde dalgalı seyreden döviz kurunu düşünürsek, teknoloji perakende sektörü açısından değerli bir kampanya oldu. Başından beri içinde bulunduğumuz Enflasyonla Mücadele Programı sayesinde biz de ülkemize destek olabildik. Binlerce üründe yapmış olduğumuz yüzde 10 ve üzeri indirim, satışlarımızı kampanya sürecinden bu yana yüzde 15 oranında arttırdı. Vatandaşların bu kampanyaya ilgisi büyük. Bu sebeple ülkemizi böyle bir süreçte yalnız bırakmayıp gerekli fedakârlığı yaptığımızı düşünüyoruz. Türkiye, geçmişinde de pek çok kez zorlukları millet olarak omuz omuza vererek atlatmasını bilmiş, büyük bir ülke, güçlü bir ekonomidir. Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nı, son iki aydır yaşanan fiyat artışları ile mücadelede etkin bir adım olduğunu değerlendiriyoruz. İstanbul Bilişim olarak, biz de tüm ürünlerimizde gerekli gördüğümüz indirimleri uygulayarak bu mücadeleye güçlü bir şekilde destek olmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.Enflasyonla Mücadele Programı’na destek olmak amacıyla yüzde 10 ve üzeri indirime giden İstanbul Bilişim, daha önce de yerli ürün satışını yılsonuna kadar yüzde 20'nin üzerine çıkaracağını duyurarak milli üretim üzerine kurulan ticaret kampanyasına da tam destek verdiğini açıklamıştı.