Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Bilgi Yaşam Enise isminin anlamı nedir? Enise ne demek, Kuran'da geçiyor mu? Enise isminin analizi
    1

    Enise ismi kız çocukları için kullanılan popüler isimler arasında yer almaktadır. Hem kulağa hoş gelen hem de birbirinden güzel anlamlara sahip olan Enise ismi anne ve baba adaylarının ilgisini çekmektedir. Enise isminin anlamı, Enise ne demek, Enise Kuran’da geçiyor mu, Enise isminin analizi nedir? İşte, merak edilen detaylar.

    Enise İsminin Anlamı

    İsimler anlamlarıyla bir bütün oluşturmaktadır. İsmi tamamlayan en önemli detay sahip olduğu anlamıdır. Bu sebeple de yeni biriyle tanıştığımızda ismini ve isminin ne anlama geldiğini sorarız. Bilmiyorsak araştırırız. Anne ve baba adayları da isimlerin anlamlarını merak etmektedir. Çocuklarına güzel anlamlar taşıyan isimler koymak isterler. Kötü anlamlar taşıyan isimler tercih edilmez. Bu sebeple de bir ismin tüm anlamlarını bilmek isterler. Genellikle bunun için internetten faydalanırlar. Enise ismi güzel anlamlar taşıyan isimler arasında yer almaktadır. Son dönemlerde anne ve baba adaylarının ilgisini çekmektedir. TDK’da yer alan bilgilere göre, Enise isminin anlamları şunlardır:

    • Dost, yar, arkadaş, sevgili.
    2

    Enise Ne Demek?

    Anne ve baba adayları için isim belirleme süreci kimi zaman zorlayıcı olabilmektedir. Sayısız seçenek arasından uygun ismi bulmak kafa karışıklığına sebep olabilir. Bu nedenle de yakın çevreden, çeşitli kaynaklardan ya da arama motorundan yardım almaktadırlar. İsimlerin karakter üzerinde etkili olduğu yönünde yaygın bir görüş bulunduğundan dolayı isim konusuna titizlikle yaklaşırlar. Bazı ebeveynler geleneksel isimleri tercih ederken bazıları modern ve pek duyulmayan isimlere yönelmektedir. Enise ismi de anne ve baba adaylarının tercih ettiği isimlerden biridir. Birbirinden güzel anlamlar taşımaktadır. Enise ismi; dost, yar, arkadaş ve sevgili anlamlarına gelmektedir.

    3

    Enise Kuran’da Geçiyor Mu?

    Anne ve baba adayları yeni doğacak çocuklarına isim belirlerken farklı kıstaslara öncelik verebilir. Kimileri için ismin kökeni önemlidir. Toplumumuzda farklı kökenlere sahip olan isimler bulunmaktadır. Bazı ebeveynler ismin kulağa hoş gelmesine ve kolay söylenmesine dikkat etmektedir. Kimileri ise ismin manevi değeriyle ilgilenir. İsmin İslami açıdan önemli bir yere sahip olmasına önem verir. Bu sebeple de genellikle Kuran’da yer alan isimleri seçmeye özen gösterirler. Ancak Kuran’da yer almasa da birbirinden güzel anlamlar taşıyan isimler de bulunmaktadır. Çocuğuna Enise ismini koymayı düşünen anne ve baba adayları ismin Kuran’da geçip geçmediğini araştırmaktadır. Enise ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmemektedir ancak Enise ismini koymak caizdir.

    4

    Enise İsminin Analizi Nedir?

    İsim analizi son yıllarda öne çıkan bir konudur. Adeta bir akım haline dönüşen isim analizi anne ve baba adayları tarafından da merak edilmektedir. İsim analizi, ismin olumlu ve olumsuz özelliklerini listelemektedir. Kendi isminizin ya da merak ettiğiniz bir ismin özelliklerine isim analizi yardımıyla erişebilirsiniz. Bazı ebeveynler de çocuklarına isim koymadan önce isim analizinden yararlanmaktadır. Çocuğuna Enise ismini koymaya hazırlanan anne ve baba adayları ismin analizini merak etmektedir.

    BU isme sahip olan bireyler oldukça arkadaş canlısıdır. Tarafsızdırlar. Sevecen bir tavra sahip olduklarından dolayı arkadaş edinmekte problem yaşamazlar. Oldukça nezaketlidirler. Uyumlu bir karaktere sahip olduklarından dolayı her ortama ayak uydurabilirler. Oldukça detaycı yapıya sahiptirler. Ayrıca her şeyi sorgularlar. Bu özellikleri yakınları için zorlayıcı olabilmektedir. Kolay kolay memnun olmazlar. Titiz olduklarından dolayı kimi zaman kırıcı olabilirler.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ