Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Galatasaray Galatasaray'da seçiminden kareler - Galatasaray Haberleri
    1

    Galatasaray Kulübünün olağan genel kurulunda başkan adayları oylarını kullandı.

    2

    Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen kongrede adaylardan Metin Öztürk 2, İbrahim Özdemir ile Eşref Hamamcıoğlu 3, Burak Elmas 7, Yiğit Şardan da 8 numaralı sandıkta oylarını verdi.

    3

    Kulübün eski başkanlarından Faruk Süren, Adnan Polat ve Dursun Özbek, sarı-kırmızılı takımın eski teknik direktörlerinden Hamza Hamzaoğlu ile eski futbolcular Gökhan Zan, Necati Ateş, Hakan Ünsal, Vedat İnceefe de liseye gelerek oylarını kullandı.

    4

    SEÇİM KUYRUĞU

    Galatasaray'ın yeni başkanının belli olacağı seçimde oy kullanmak isteyen sarı-kırmızılı üyelerin oluşturduğu kuyruk İstiklal Caddesi'ne taştı.

    5

    Sarı-kırmızılı üyeler, Galatasaray Lisesi'ne girebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

    6

    Mevcut başkan Mustafa Cengiz'in sağlık sorunları nedeniyle yeniden aday olmadığı Galatasaray'da 5 isim başkanlık için yarışıyor. Seçimde Metin Öztürk, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas ve Yiğit ​​​​​​​Şardan, başkanlık için üyelerden oy istiyor.

    7

    SEDYE İLE OY KULLANMAYA BAŞLADI

    Galatasaray’da yapılan Olağan Genel Kurul’da oy verme işlemi sürüyor. Sarı-kırmızılı kulüpte bir genel kurul üyesi ise oy kıllanmaya sedye ile geldi. Sağlık ekiplerinin sedye ile taşıdığı üye, sandığına bu şekilde ulaştırıldı ve oy atması sağlandı.

    8

    MUSTAFA CENGİZ OYUNU KULLANDI

    Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı kulübün başkanlık seçiminde oy kullanmak için Galatasaray Lisesi'ne geldi. Cengiz, oy kullanma işleminin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Adayların Galatasaray için mücadeleye devam edeceğini söyleyen Cengiz, "Sağlıklı, uğurlu, fetret, ayrışma devrine girmeden, kazanan zafer sarhoşu olmasın. Kaybeden, üzülüp Galatasaray´dan vazgeçmesin. Galatasaray için mücadeleye devam" ifadelerini kullandı.

    9

    BAŞKAN ADAYI İBRAHİM ÖZDEMİR: Mutlaka çok heyecanlıyız. Galatasaray'ın bayram günü. Çok adaylı, demokratik. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sonunda da kucaklaşıp seçileni koltuğa oturturuz. Bütün adaylara başarılar diliyorum.

    10

    BAŞKAN ADAYI METİN ÖZTÜRK: Çok heyecanlıyız. Yola çıktığımızda Atatürk değerleri doğrultusunda, Ali Sami Yen'in çizdiği yolda ilerleyeceğiz demiştik. Bugün Galatasaray'ın bayramı. Kim kazanırsa kazansın Galatasaray kazanacak.

    11

    BAŞKAN ADAYI BURAK ELMAS: Camiamız için çok önemli bir seçim. Adaylara başarılar diliyorum. Galatasaraylılar oy kullanmak için gelmişler. Bizler sonuçta üyelerimizin vereceği oylar sonucunda oluşacak iradeye saygı duyacağız. Galatasaray'ın kazanmasını ümit ediyorum. Katılım yoğun. Güzel bir şey. Sanırım yüksek katılım olacak. Umut ediyorum ki sonuç Galatasaray'a yakışan bir sonuç olur.

    12

    BAŞKAN ADAYI EŞREF HAMAMCIOĞLU: Dün akşam çok rahat uyudum, gündüz çok çalışıyorum. Heyecandan ziyade merak var. Kritik bir seçim. Galatasaray camiasının kendini test etme zamanı. Centilmence yarışıldı. Umarım Galatasaray yararına bir sonuç çıkar. İlgi çok bence. 4 bin, 4 bin 500 katılım bekliyorum.

    13

    BAŞKAN ADAYI YİĞİT ŞARDAN: Çok iyiyim, harika. Katılım da yüksek gibi duruyor. Galatasaraylılar kulübüne sahip çıkıyor. Hiç heyecanlı değilim. Benim katıldığım 6. seçim. 3'ünü kazandık, 2'sini kaybettik. Bu bir hizmet yarışı. Kazansak da iyi olacak, kaybetsek de birileri gelip hizmet edecek. Eşref'le daha önceki yönetimde beraberdik. Benim adaylığımda Eşref benimle beraberdi. Eski bir ahbaplığımız var. Galatasaray böyle bir camia. Birbirimizi kucaklamamız lazım. Şu an buradaki havadan çok memnunum.

    14

    Genel kurulda rakiplerini geride bırakacak aday, sarı-kırmızılı kulübün 38. başkanı olacak.

    15