Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Tokat'ta 16 işletmeye 28 bin TL sigara cezası

    Tokat'ta son 2 ay içinde yapılan denetimlerde sigara yasağına uymayan 16 işletmeye toplam 28 bin TL ceza kesildi.

    Tokat'ta kapalı mekanlarda sigara içildiği ihbarı sonrası kentte 11 kamu kuruşundan ekipler görevlendirildi. Görevlendiren ekipler 2015 yılında olduğu gibi bu yılda da denetimlerini arttırdı. Bu kapsamda önceki gün kentte yapılan denetimlerde yasağa uymayan 16 işletmeye toplam 28 bin TL ceza kesildi.

    Tokat Halk Sağlığı Müdürü Cihat Zülfüoğulları, tütün ve tütün ürünlerinin kapalı alandaki kullanıma ile ilgili denetim sayısını Vali Cevdet Can'ın talimatıyla yükselttiklerini söyledi. 11 kamu kuruşundan görevlendirilen ekiplerle denetimlerin sürdüğünü kaydeden Zülfüoğulları, "Bu denetim kapsamında 2015 yılı içerisinde Tokat'ta 10 bin 900 işletmenin denetimi gerçekleştirildi.

    Bunların içerisinden 84 işletmeye para cezası, bir tanesine de 10 gün kapatma cezası uygulandı. Toplam ceza tutarı ise 156 bin 500 TL'ydi. Yine aynı şekilde denetim ekipleri ilimizde tüm kararlılıkla çalışmalarına devam etmekte. 2016 yılının başından itibaren bugüne kadar ilimizde bu denetimi gerçekleştiren 23 ekibimiz var ve bugüne kadarda 2 bin 500 tane işletmenin denetimi gerçekleştirildi. Bu işletmelerden 16 tanesine toplam 28 bin TL para cezası uygulandı" dedi.

    Müdür Zülfüoğulları, buradaki amaçlarının vatandaşları pasif içici olmaktan kurtarmak olduğunu belirtti.

    DHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ