Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerin terk ettikleri binaya tuzakladıkları patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Yüzbaşı Halil Özdemir'in cenazesi, Mersin'in Tarsus ilçesindeki baba ocağına getirildi. Yakınlarının yardımı ile ayakta duran şehidin acılı eşi, "Benim eşim bir kahramandı. Onların leşlerini kenarda köpek yiyor. Benim eşime bak. Ben eşimle gurur duyuyorum. Gurur duyuyorum. Benim eşim ölmedi, ölmedi. Ben ayaktayım. Allah onların belalarını versin Allah onları kahretsin." dedi.

 

"BENİM EŞİM KAHRAMANDI"

Şehit Jandarma Yüzbaşı Halil Özdemir'in cenazesi, askeri törenin ardından helallik alınması için Mersin'in Tarsus ilçesi Şehitler Tepesi Mahallesi'ndeki baba ocağına getirildi. Cenazeyi binlerce vatandaş tekbirlerle karşıladı. Yakınlarının yardımı ile ayakta duran şehidin bir yıl önce evlendiği acılı eşi, "Benim eşim bir kahramandı. Onların leşlerini kenarda köpek yiyor. Benim eşime bak. Ben eşimle gurur duyuyorum. Gurur duyuyorum. Benim eşim ölmedi, ölmedi. Ben ayaktayım. Allah onların belalarını versin Allah onları kahretsin." şeklinde konuştu. Yüzbaşı Özdemir Bor ilçesinde görev yaparken onun şoförlüğünü yapan bir kişi ise tabutunun bulunduğu cenaze aracının önüne geçerek ağıtlar yaktı, uzun süre şehidin fotoğrafını öptü. Helallik alınmasının ardından şehidin naaşı morga kaldırıldı.

Jandarma Yüzbaşı Halil Özdemir'in cenazesi, ikindi namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından, Tarsus Şehitliği'nde toprağa verilecek.

CHA