Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Karaman Valiliği: Okuldaki görevden alma cinsel istismarla ilgili değil

    Karaman Valiliği, bir okulun müdürü ve müdür yardımcılarının görevden uzaklaştırılmasına ilişkin, konunun çocuklara yönelik cinsel istismar davasıyla ilgisinin bulunmadığını belirtti.

    Karaman Valiliği, bazı öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan ve 508 yıl 3 ay hapis cezası alan Muharrem Büyüktürk'ün görev yaptığı okulun müdür ve müdür yardımcılarının görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

    Basın yayın organlarında yer alan "müdür ve yardımcılarının görevden alınmasına” ilişkin haberler üzerine yapıldığı belirtilen açıklamada, "İlimiz Merkez Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Ayhan Yılmaz, Müdür Yardımcıları Fikret Çelik ve Mustafa Türk hakkında Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) vasıtasıyla Valiliğimize intikal eden şikayet üzerine, ilgililer hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır. Soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi açısından adı geçenler görevinden uzaklaştırılmıştır. Konunun, çocuklara yönelik cinsel istismar davasıyla ilgisi bulunmamaktadır." ifadelerine yer verildi.

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ