Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Meral Akşener: Bundan sonra hedeflerimizi paylaşacağız

    Kurultay çalışmaları kapsamında Balıkesir'e gelen Eski MHP Milletvekili Akşener, GALA Yaşam ve Aktivite Merkezi'nde düzenlenen programda, partililerine hitap etti.

    İlk olarak kurultaydan başarıyla çıkmayı hedeflediklerini belirten Akşener, ülkücü hareketin tekrar canlanması gerektiğini söyledi.

    "İÇ MESELEMİZ AK PARTİ'NİN BİR NUMARALI SORUNU OLMUŞTUR"

    Akşener, şöyle konuştu:

    "Bu yola çıktık. Her gittiğimiz yerde bu kongre sürecini uzun uzun anlattım. 15 Mayıs'ta kongremiz var. Artık bu süreci anlatmaktan vazgeçtim. Bundan sonra ne yapacağımızı, neleri hedefleyeceğimizi paylaşmak istiyorum. Yalnız şunu söylemek isterim; MHP'nin kurultay talebinde bulunan bizlerle, 'Hayır yaptırmayız' diyen Genel Merkezimiz arasındaki mesele esasında MHP'nin iç işidir. Gelin görün ki korku dağları bekliyor. MHP'nin iç işi olan kurultay meselemiz şu anda Türkiye'nin, Adalet ve Kalkınma Partisinin, sarayın bir numaralı sorunu olmuştur."

    Meral Akşener, bazı köşe yazarlarının kurultay sürecine ilişkin yazılarına tepki gösterdi.

    "MEĞER BİZİM GENEL BAŞKAN KANATSIZ BİR MELEKMİŞ"

    Söz konusu yazarların önceki ve şimdiki görüşleri arasında büyük farklılıklar olduğunu öne süren Akşener, şunları kaydetti:

    "Sayın Devlet Bahçeli'ye zamanında ağız dolusu hakaret eden yazarlar var ya meğerse bizim Genel Başkan kanatsız bir melekmiş, bir evliyaymış, bunlar yeni fark etmiş. Biz de o meleğin kanatlarını yolan acuzelermişiz. Bunları yuhlamayın, sadece acıyın. Tarzan zorda, Abbas yolcu. Meğer partimizin bugünkü yönetimini ne çok severlermiş."

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ