Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Mayıs ayı itibariyle askere gitmek için tecillerini bozduran adayların merakla beklediği askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşte 1996/3 celbinde askere gideceklerin merak ettiği askerlik yerleri bilgisi...

1996/3 ASKERLİK YERLERİ

Her celp döneminde olduğu gibi 96/3 döneminde de askerlik yerlerinin, alımların başlanacağı tarihten 1 ay öncesinde belli olması bekleniyor. Fakat 15 Temmuz tarihinde açıklanması beklenen askerlik yerleri, TSK içerisindeki olağanüstü durum nedeniyle gecikmeli de açıklanabilir.

Askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından, acemi ve usta birliği sorgulama işlemi e-devlet üzerinden yapılabilecek. .

96/3 acemi birliği sorgulama işlemini yapabilmek için Ptt şubelerinden 1 TL karşılığı alınmış kişisel e-devlet şifresiyle, şifre sahibi 96/3 acemi tertip asker adayları askere gitmelerine yaklaşık olarak 20 gün kala askerlik sorgulama işlemlerini e-devlet sitesinden yapabilecekler.

Sorgulama yapmak için sisteme giriş yaptıktan sonra, Milli Savunma Bakanlığı başlığı altında bulunan Sevk Edilecek Eğitim Merkezi -> Sınıflandırma Sonucu Sorgulama ve Asal Sevk Başvurusu kısmından sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.