Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Anne Marie ile düeti sosyal medyayı sallayan Cizreli Mehmet Ali konuştu

    Smule adlı programla dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Anne Marie ile 'Rockabye' şarkısında düet yapan Cizreli Mehmet Ali Şolan, ünlü şarkıcıyı Türkiye'ye davet etti.

    Ünlü İngiliz şarkıcı Anne Marie ile 'Rockabye' şarkısında, Smule adlı program ile düet yapan Cizreli Mehmet Ali Şolan'ın videosu binlerce beğeni alırken, Şolan düet yaptığı kişinin ünlü bir şarkıcı olduğunu bilmediğini söyledi. Şolan, Anne Marie'yı canlı düet için Cizre'ye davet etti.

    Anne Marie'ye 'Rockabye' şarkısında eşlik edip düet yapan ve performansları binlerce kişi tarafından beğenilen Cizreli Mehmet Ali Şolan, "Ben müzikle uğraşıyorum ve Cizre'de naçizane bir kafede müzik yapıyorum. O gün de sabah kahvaltı yapıyordum ve kahvaltıdan sonra sosyal medyada programı görüp telefonuma yükledim. Programda gezinirken bir anda karşıma çıktı ve ben de direk starta bastım ve telefonumla kayda girip eşlik etmeye çalıştım" dedi.

    REKLAM

    Düet yaptığı kişinin ünlü bir İngiliz sanatçı olduğunu bilmediğini belirten Şolan, "Bilseydim bile yine aynı rahatlıkta eşlik ederdim. Çünkü biz Cizre insanı böyleyiz, sıcakkanlıyız, doğalız. Müzik evrenseldir çünkü her dilde söylendiği zaman çok güzel oluyor bu da çok değişik bir duygu anlatılacak gibi değil. Bir Cizreli olarak kardeşliğin ve insanlığın pekiştiği bu güzel coğrafyada birlikte olmak en güzel şeydir" diye konuştu.

    Videonun sosyal medyada izlenmesinden sonra kendisine olan ilgiden dolayı telefona bakamadığını ifade eden Şolan, düet yaptığı Anne Marie'yi Cizre'ye davet edip sahnede de düet yapmak istediğini söyledi.

    Mehmet Ali Şolan ile aynı müzik grubunda müzik çalışması yaptıklarını belirten Şefik Akhan ise, "Sabah ilk uyandığımda sosyal medyada videoyu gördüm. Kendisine ulaşamadıkları için beni aramışlar ben de kendisine ulaşıp hem tebrik ettim hem de çektiği videonun binlerce beğeni topladığını söyledim ama Mehmet Ali'nin düet yaptığı kişinin ünlü bir İngiliz şarkıcı olduğunu bilmiyordum. Sonra internetten araştırınca hem çok şaşırdım hem de arkadaşım adına çok mutlu oldum" dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ