Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Samsun'un Canik ilçesinde sanayi sitesinde bir iş yerinde patlama sonrası yangın çıktı. Yangın nedeniyle Samsun-Ankara çevre yolu ulaşıma kapatıldı.  İHA'nın haberine göre ilk belirlemelere göre 11 kişi yaralandı. 

Gülsan Sanayi Sitesi'nde dondurma imalathanesi olduğu belirtilen iş yerinde henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi. Patlama sonrası alevler iş yeri ile çevrede bulunan oto tamirhanelerini sardı. Patlamanın etkisi ile çevredeki binaların camları da kırıldı.

Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerinde yaralıların bulunduğu öğrenildi. Polis ekipleri de çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Patlamanın Samsun-Ankara çevre yolunun Canik bölgesindeki viyadük altında meydana gelmesi nedeniyle yol bir süre trafiğe kapatıldı.

İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürerken, içeriden yeni patlama seslerinin geldiği duyuldu. Yangın nedeniyle meydana gelen patlamalarda çevredeki iş yerlerinin camları kırıldı.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI, YOL AÇILDI

İtfaiye ekipleri uzun uğraşlar sonucu yangını kontrol altına aldı. Patlamanın Samsun- Ankara çevre yolunun Canik bölgesindeki viyadük altında meydana gelmesi nedeniyle viyadük bir süre trafiğe kapatıldıktan sonra yeniden ulaşıma açıldı. Patlama ve yangınla ilgili hasar tespit çalışmaları sürüyor.

SAMSUN VALİLİĞİ: TERÖRLE İLGİLİ YOK

Samsun Valiliği, Canik ilçesinde meydana gelen patlamanın terör olayıyla ilgisinin olmadığını açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz Canik ilçesi Gülsan Sanayi Sitesi'nde bulunan bir iş yerinde, 17 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 09.50'de buhar kazanından kaynaklandığı düşünülen bir patlama meydana gelmiştir. Patlamanın terörle bir ilgisi bulunmamaktadır. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir" denildi.