Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Serhat ALAATTİNOĞLU / AHT

İstanbul Emniyeti’nde Şark tayinleri belli oldu. 4 bin 500 polisin tayini çıktı. Şark’a gönderilen polisler arasında, 17 Aralık operasyonunu gerçekleştirenler de bulunuyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde merakla beklenen Şark tayinleri, dün akşamsaatlerinde belli oldu. İstanbul’da4 bin 500 polis Şark’a gönderilirken,Şark görevini tamamlayan bin 200polisin de tayini İstanbul’a çıktı.Şark’a gönderilen polislerarasında; 17 Aralıkoperasyonununugerçekleştirdikten sonra başkagörevlere kaydırılan polislerin debulunduğu belirtildi.

Yaklaşık3 bin polislik aradaki farkın isepolis okullarından ve batıillerinden gelecek polislerlekapatılacağı öğrenildi. Müdürve amir seviyesindeki Şarktayinlerinin ise önümüzdekiay gerçekleşmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl 100’ü başkomiserve komiser ile 2 bin 200 polisinŞark tayinleri çıkmış; GeziParkı eylemleri nedeniyle tayinler durdurulmuştu.

İstanbul’da, 17 Aralıkoperasyonunu gerçekleştirenmüdür ve amirlerin de arasındabulunduğu yaklaşık bin 650 polisingörev yerleri değiştirilmişti. Operasyonu yapan şubemüdürlerinin aralarındabulunduğu polisler; yasadışıtelefon ve ortam dinleme, kayıtlarısızdırma ve kayıt silme suçlamalarıile açığa alınmış, haklarında idarive adli soruşturma başlatılmıştı. Serhat ALAATTİNOĞLU / AHT