Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Ümraniye’de tartıştığı genç kadını bacaklarından tutarak araçtan dışarı atan taksi şoförü, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Habertürk Haber Merkezi'nden Müslim Sarıyar'ın haberine göre; gözaltına alınan taksici Ş.G.'nin, uyuşturucu bulundurma ve kullanmak suçundan 4, ayrıca mala zarar verme ve mühür kırma suçundan da kaydının bulunduğu  öğrenildi.

Saldırıya uğrayan Ay, "Kafa atıp darp etti. Kaçmasın diye aracın arka koltuğuna oturdum. Hareket etti, beni içeri aldı. Bacaklarımdan tutup dışarı attı" dedi. Taksici, Anadolu Adliyesi'nde hakim karşısına çıkartılacak.

 "'LÜTFEN ARACIMDAN İNİN' DEDİM"

İstanbul Ümraniye'de tartıştığı Canan Ay adlı kadını bacaklarından tutarak aracından dışarıya atan taksici Ş.G., sevk edildiği nöbetçi hakimlik tarafından "basit yaralama" suçundan tutuklandı. Şüpheli, genç kadını dövdüğü ve darp ettiği iddialarını reddetti.

Şüpheli taksici ifadesinde şunları söyledi;

"Daha önce tanımadığım bir kadın, yolun ortasından yürüdüğü için kendisine korma çaldım. Kaldırıma doğru geçmesi için ikaz ettim. Geriye dönüp 'kaldırıma arabalar çıkmış, yürüyecek yer yok, mecburen buradan yürüyorum' dedi. Ben de yoluma devam ettim. Bana el kol hareketi yapıp küfür edince ben de durdum, 'ağzını toplam küfür etme' dedim. Arabama tekme attı. Ben de aracımdan indim. 'Arabama vurma, sana vursam hoşuna gider mi, sana bir tane vurursam yerden kalkamazsın' dedim. Bunun üzerine bana saldırdı, vurdu. Üzerindeki tişörtümü, atletimi yırttı. Ben oradan ayrılmak istediğimde aracıma bindi. Kendisine 'lütfen aracımdan inin dediğim zaman da inmeyeceğimi söyledi. Israr ettim, inmedi. Bunun üzerine aracı durdurup kendisini aşağı çekip indirmek istedim. Buna direndi, daha sonra indirdim ve yoluma devam ettim. Polis beni aradığında, hakkımda şikayet olduğunu öğrendim. Kendisine hiçbir şekilde küfür etmedim, darp etmedim" dedi.