KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

AÖF

Anadolu Üniversitesi 17 lisans, 36 önlisans programıyla, ulusal sınırları aşarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Batı Trakya’da yaşayanlar ile çeşitli Batı Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarına eğitim hizmetini çağdaş Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi ile götürmektedir.

Türk yükseköğretim sisteminde 34.yılını tamamlayan Anadolu Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi, yaklaşık 3 milyon öğrencisi ve 2 milyon 500 bin mezununa açık ve uzaktan eğitim yoluyla yüksek öğrenim sağlamanın yanı sıra özel projeler yardımıyla Türkiye’nin eğitim sorunlarının aşılmasında vazgeçilmez bir rol üstlenmektedir.

Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden oluşmakta olup eğitim-öğretim kredili sisteme dayalı olarak yürütülmektedir.

Kredili sistem; derslerin dönemlik olarak belirlendiği, bir öğretim yılının güz ve bahar olmak üzere iki dönemden oluştuğu, her dönemde bir ara ve dönem sonu sınavının yapıldığı, bütünleme sınavı ve yaz okulunun bulunmadığı, öğrencilerin derse devam edebilmesi ve öğrencilik haklarından yararlanabilmesi için her dönem başında belirlenen tarihlerde kaydını yeniletmesi gerektiği, kayıt yenileme dönemlerinde öğrencilerin Fakülte tarafından atanan dersleri daha sonra ilgili dönemde almak üzere azaltabildiği veya ilgili üst dönemden 45 Avrupa KrediTransfer Sistemi (AKTS) krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebildiği, derslerin programda kapladıkları süreye ve gerektirdiği çabaya göre kredilendirildiği ve zorunlu kredi miktarının tamamlanmasıyla mezun olunan eğitim-öğretim sistemidir.

Kredili sistemde, önlisans programlarında güz dönemi 1 ve 3. yarıyıllardan, bahar dönemi 2 ve 4. yarıyıllardan; lisans programlarında güz dönemi 1, 3, 5 ve 7. yarıyıllardan, bahar dönemi 2, 4, 6 ve 8. yarıyıllardan oluşmaktadır.

Kredili sistemde ders geçme esası uygulandığından, sınıf kavramı bulunmamaktadır. Bu nedenle öğrenciler 1, 2, 3 ve 4. sınıf olarak ayrılmazlar. Öğrenciler güz dönemi derslerini güz döneminde, bahar dönemi derslerini bahar döneminde almak zorundadırlar. Başka bir ifade ile güz dönemi dersini bahar döneminde, bahar dönemi dersini güz döneminde alamazlar.

Aöf Haberleri

 • AÖF soru ve cevapları yayınlandı

  Gündem, 20 Ocak 2020

  AÖF soru ve cevapları yayınlandı

  AÖF sınavına giren öğrencilerin gözü kulağı Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nden gelecek sonuç haberinde. AÖF sınavı soru ve cevapları da öğrencilerin beklediği bir diğer konu. Öğrenciler soru ve cevaplara göre başarılarını tahmin edebiliyorlar. İşte AÖF sınavına dair detaylar

 • AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

  Gündem, 15 Ocak 2020

  AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

  AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı öğrenciler tarafından araştırılıyor. Anadolu Üniversitesi 18-19 Ocak tarihli arasında gerçeklecek olan sınavın giriş yerleri belirledi. Peki, AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır?

 • Öğrencilerin beklediği belge yayınlandı

  Gündem, 13 Ocak 2020

  Öğrencilerin beklediği belge yayınlandı

  AÖF sınavına girecek öğrencileri ilgilendiren haber bugün geldi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2019 - 2020 Eğitim dönemi final sınavı için sınav yerlerinin yazılı olduğu, sınav giriş belgelerini yayınlandı. İşte 2020 AÖF sınav yerleri sorgulama sayfası

  AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

  Gündem, 13 Aralık 2019

  AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

  Anadolu Üniversitesi sınav giriş belgesi öğrenciler tarafından sorgulanıyor. Yarın başlayacak olan ilk vize sınavı için öğrenciler belgelerini almaya başladı. Peki, AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır?

  AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

  Gündem, 09 Aralık 2019

  AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

  AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı öğrenciler tarafından araştırılıyor. Anadolu Üniversitesi 14-15 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan sınavın giriş yerlerini belirledi. Peki, AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır?

 • Öğrencilerin beklediği belge yayınlandı

  Gündem, 09 Aralık 2019

  Öğrencilerin beklediği belge yayınlandı

  AÖF sınavına girecek öğrencileri ilgilendiren haber bugün geldi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2019 - 2020 Eğitim dönemi ara sınavı için sınav yerlerinin yazılı olduğu, sınav giriş belgelerini yayınlandı. İşte AÖF sınav yerleri sorgulama sayfası

 • AÖF sınav yerleri belli oldu mu?

  Gündem, 04 Aralık 2019

  AÖF sınav yerleri belli oldu mu?

  AÖF sınavına girecek öğrencilerin gözü kulağı, aynı zamanda sınav giriş belgesi olarak kullanılan sınav yerlerinin yer aldığı belgelerinde. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2019 - 2020 Eğitim döneminin sınavını önümüzdeki günlerde yapacak. İşte AÖF vize sınavına dair ayrıntılar

 • AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

  Gündem, 15 Ekim 2019

  AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

  AÖF kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. İlk kez Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'ne başlayacak adayların da ilk kayıt işlemleri devam ederken, mevcut öğrenciler için kayıt yenileme işlemleri internet üzerinden alınıyor. İşte 2019 - 2020 AÖF kayıt yenileme ile ilgili detaylar

  AÖF kayıt yenileme 2019 ne zaman bitiyor?

  Gündem, 08 Ekim 2019

  AÖF kayıt yenileme 2019 ne zaman bitiyor?

  Üniversite eğitimini açıktan tamamlayacak olan öğrenciler için AÖF kayıt yenileme işlemleri başlatıldı. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman bitiyor? 2019 AÖF kayıt yenileme ücretleri ne kadar?

  AÖF kayıt yenileme ne zaman bitiyor?

  Gündem, 07 Ekim 2019

  AÖF kayıt yenileme ne zaman bitiyor?

  AÖF kayıt yenileme için son tarih yaklaşıyor. Üniversite eğitimlerini açıktan tamamlamak isteyen öğrenciler yeni eğitim ve öğretimde kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştiriyor. Peki, AÖF kayıt yenileme ücretleri ne kadar? İşte 2019 AÖF kayıt yenileme ile ilgili tüm merak edilenler...

 • AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

  Gündem, 07 Ekim 2019

  AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

  AÖF kayıt yenileme işlemleri bugün başladı. İlk kez Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'ne başlayacak adayların da ilk kayıt işlemleri devam ederken, mevcut öğrencilerin beklediği kayıt yenileme işlemleri internet üzerinden alınıyor. Peki AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

 • AÖF ikinci üniversite kayıtları

  Gündem, 30 Eylül 2019

  AÖF ikinci üniversite kayıtları

  AÖF ikinci üniversite kayıt işlemleri ilk kez Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'ne başlayacak adaylar için alınıyor. Mevcut öğrenciler ise AÖF kayıt yenileme işlemlerinin başlamasını bekliyor. Peki AÖF kayıt yenileme tarihleri ne zaman?

 • AÖF yaz okulu sınav sonuçları ne zaman?

  Gündem, 23 Eylül 2019

  AÖF yaz okulu sınav sonuçları ne zaman?

  AÖF yaz okulu bu sene ilk kez yapıldı. AÖF yaz okulu sonunda sınava giren öğrenciler sınav sonuçlarını merak ediyor. Sınavın ardından yayınlanan cevap anahtarı ile kendi cevaplarını kıyaslayan öğrenciler başarılarını tahmin etmeye çalışıyor. Peki 2019 AÖF yaz okulu sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖF kayıtları nasıl yapılır?

  Gündem, 02 Eylül 2019

  AÖF kayıtları nasıl yapılır?

  AÖF yeni kayıt ve ikinci üniversite kayıtları bugünden itibaren Anadolu Üniversitesi tarafından alınmaya başlandı. ÖSYS ile yeni 2019 AÖF'e yeni kayıt yaptıracak adaylar için son tarih 13 Eylül 2019 iken ikinci üniversite kayıtları 18 Ekim'e kadar sürecek. Peki 2019 AÖF kayıtları nasıl yapılır?

  AÖF kayıt ve kayıt yenileme tarihleri

  Gündem, 20 Ağustos 2019

  AÖF kayıt ve kayıt yenileme tarihleri

  AÖF kayıt ve kayıt yenileme tarihleri hem yeni öğrenci olacaklar hem de mevcut öğrenciler tarafından araştırılıyor. AÖF ikinci üniversite de son yıllarda ilginin arttığı bir diğer eğitim imkanı. Peki 2019 - 2020 AÖF kayıt ve kayıt yenileme ne zaman?

 • AÖF kayıt ve kayıt yenileme ne zaman?

  Gündem, 19 Ağustos 2019

  AÖF kayıt ve kayıt yenileme ne zaman?

  AÖF yeni dönem kayıt işlemleri ilk kez Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencisi olacaklar tarafından araştırılırken, mevcut öğrenciler de AÖF kayıt yenileme tarihlerini merak ediyor. İşte 2019 - 2020 AÖF kayıt tarihleri

 • AÖF 3 ders sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 29 Temmuz 2019

  AÖF 3 ders sonuçları ne zaman açıklanacak?

  2019 AÖF üç ders sınavı 27 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirildi. Şimdi öğrenciler, heyecanla sınav sonuçlarını bekliyorlar. AÖF üç ders sınavının soru ve cevaplarının yayımlanıp yayımlanmadığı ise merak konusu oldu. Peki 2019 AÖF üç ders sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 AÖF üç ders soru ve cevaplar yayımlandı mı? İşte 2019 AÖF üç ders sınavı ile ilgili merak edilenler...

 • AÖF sınav giriş belgesi açıklandı mı?

  Gündem, 22 Temmuz 2019

  AÖF sınav giriş belgesi açıklandı mı?

  AÖF 3 ders sınavına katılacak öğrencilerin gözü kulağı Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nden gelecek haberde. Bu sene son kez yapılacak AÖF 3 ders sınavı için giriş belgelerinin yayımlanması bekleniyor. İşte AÖF 3 ders sınavına dair tüm detaylar...

  AÖF yaz okulu kaydı nasıl yapılır?

  Gündem, 04 Temmuz 2019

  AÖF yaz okulu kaydı nasıl yapılır?

  AÖF yaz okulu için uzatılan kayıt tarihinin ne zaman biteceği merak ediliyor. Bu sene Anadolu Üniversite tarafından ilk kez düzenlenecek AÖF yaz okulu ücretinin ne kadar olacağı ve kayıtların nasıl yapılacağı da bir başka merak konusu. İşte 2019 AÖF yaz okulu kayıtlarına dair detaylar