Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

KYK burs başvuruları ne zaman? Sorusu yurt başvurularının ardından merak konusu oldu. Üniversiteyi kazanan milyonlarca öğrenci burs başvurusunda bulunabilecek. Maddi yetersizlik yaşayan öğrenciler her ay devlet desteği ile karşılıksız burs ve ya kredili burs yani geri ödemeli burs alabilecek.

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN 2019

Bu yıl eğitim ve öğretim hayatına başlayacak ön lisans ve lisans öğrencileri Kredi ve Yurtlar Kurumu vasıtasıyla burs desteği alabilecek. Ödemeli ve ödemesiz olmak üzere iki seçeneği mevcut olan burs başvuruları için henüz KYK tarafından bir tarih belirtilmedi. Konuya ilişkin detaylar geldikçe ve kesin başvuru tarihleri açıklanınca detaylar da haberimizde olacak.

KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR 2019

2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılması ve 2020 Ocak ayı itibariyle öğrencilerin yeni ücreti alması bekleniyor.

KYK BURS BAŞVURULARI NASIL YAPILIYOR?

Burs başvuruları e-Devlet’te Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı hizmetler arasında yer alacak. Başvuruların erişime açılmasının ardından adaylar kendilerine tanınan süre içerisinde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.