Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Attila Özdemiroğlu'na son görev

    İki yıldır akciğer kanserine karşı verdiği savaşı dün sabah kaybeden ünlü müzik adamı Attila Özdemiroğlu, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

    Ölümü ile sanat dünyasını yasa boğan usta müzisyen, yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle 2014 yılından bu yana çoklu organ yetmezliği tanısıyla tedavi görüyordu. Dün sabah saatlerinde 73 yaşında hayata veda eden Attila Özdemiroğlu içinilk olarak Levent'teki Afet Yolal Camisi'nde cenaze namazı kılındı. İkindi vakti kılınan cenaze namazında, ünlü müzik adamının eşi Hepgül Hepbir, kızı Yaprak Özdemiroğlu, yakınları, Zülfi Livaneli, Müjdat Gezen, yönetmen Safa Önal, Sezen Aksu, Selami Şahin, Cem Yılmaz gibi çok sayıda sanatçı dostları ile CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, eski CHP'li Aylin Nazlıaka ve gazeteci Ertuğrul Özkök gibi sanat, siyaset ve basın camiasından çok sayıda sima yer aldı. Attila Özdemiroğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu, alkışlar eşliğinde karanfiller atılarak cenaze aracına konuldu. Ünlü müzisyenin naaşı, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

    "BEL KEMİĞİ KIRILDI, AMELİYATA ALINDI, NARKOZ AĞIR GELDİ"

    Son yolculuğuna uğurlanan Attila Özdemiroğlu'nun kızı Yaprak Özdemiroğlu babasının ölüm nedeninin bel kemiğini kırması olduğunu söyledi. Özdemiroğlu: "Düştü bel kemiğini kırdı. Ve ameliyata almak zorunda kaldılar öyle yaşayamazdı. Felç olacağını söylediler. O da öyle yaşamak istemezdi. Risk alındı amliyata alındı. 4 saat sürdü. Narkoz ağır geldi ben de oradaydım. Ayılamadı bir anda ağırlaştı ve sabahta kaybettik." dedi.

    Müjdat Gezen ise, "Sahneye koyacağım oyunun müziklerini yapıyordu. 'Seni ziyaret edeceğim.' dedim. Çok eski değerli bir dostumdu" şeklinde konuştu. Attila Özdemiroğlu'nun son eşi Hepgül Hepbir ile kızı Yaprak Özdemiroğlu ve diğer yakınları, cami avlusunda taziyeleri kabul etti. (İHA)

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ