Levent Yüksel: Bugün ölsem...

12.05.2017 - 04:44 | Güncelleme: HABERTURK.COM

Levent Yüksel, 5 yıl aradan sonra çıkardığı yeni albümü ‘Hayatıma Dokunan Şarkılar’ın arabesk şarkılardan oluşmasının nedeninin ruh haliyle ilgili olduğunu söylerken yalnız kalmasının kendi tercihi olduğunu belirtti

 • 1 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  1 | 19

  Bir araştırmada tüm zamanların en iyi pop albümleri arasında ‘Med Cezir’ ile ilk 100 içinde dördüncü sırada yer alan, pop müziğe yön veren şarkıcılardan biri olarak kabul edilen Levent Yüksel’in yeni albümü tamamen arabesk içerikli. Yüksel, ‘Hayatıma Dokunan Şarkılar’ adını verdiği çalışmasında İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay, Müslüm Gürses ve Mine Koşan ile özdeşleşmiş şarkılara yer verdi. HT Magazin'den Mehmet Çalışkan'a konuşan, yalnız bir hayat sürmeyi tercih ettiğini dile getiren sanatçı, arabesk şarkılar seslendirmesinin ruh haliyle ilgili olduğunu açıkladı.

 • 2 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  2 | 19

  Neden 5 yıl boyunca albüm yapmadınız?

   

  Çünkü içimden gelmedi. O 5 yıl içinde ülkemizde ne yazık ki çok üzücü olaylar yaşandı. O üzüntünün ortasında şarkı hazırlamak için de televizyona çıkmak için de röportaj yapmak için de hiç enerjim yoktu. 5 yıllık geçmişe göre şimdi hakikaten daha iyi bir dönemdeyiz. Menajerim de ‘Haydi artık’ dedi.

 • 3 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  3 | 19

  5 yıllık süreçte ne yaptınız?

  Tabii ki tamamen boş oturmadım. Sevdiğim işi yapmalıydım çünkü beni ayakta tutuyor, Öte yandan geçimimi sağlamak için para kazanmak zorundayım. Genelde barlarda sahneye çıktım. Çünkü artık çok fazla halk konserleri olamıyor.

   

 • 4 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  4 | 19

  Geçim sıkıntısı mı yaşadınız?

  Hayır, geçim sıkıntısı yaşamadım. Barlarda sahneye çıkmamın salt amacı para kazanmak değil. Az önce de söylediğim gibi mesleğim beni hayata bağlıyor. O sahne programlarımdan kazandığım para da bana yetiyor. Allah eksik etmesin ufak tefek birikimim de var.

 • 5 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  5 | 19

   ‘Kadın Şarkıları’nızdan sonra proje albümüne bir yöneliş oldu. ‘Hayatıma Dokunan Şarkılar’ da bir proje albümü. Çekiciliği nedir, yoksa yeni şarkı üretilmiyor mu?

   

  Yeni şarkı üretilemiyor. Günlük konuşma dilimiz 450 kelimeden oluşuyor. O 450 kelimenin içinde olduğu şarkılar yapıldı. Yani tükendi. O yüzden de olmayacak kelimelerle şarkı- lar yapılıyor. O zaman da ortaya abuk sabuk şarkılar çıkıyor. Ne bileyim vallahi.

 • 6 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  6 | 19

  Peki ne olacak böyle?

  Bu durum sadece ülkemize özgü değil. Dünyada da şarkı üretiminde büyük sorunlar yaşanıyor. Elbette yeni şarkılar yapılıyor ama çok fazla tutmuyor. Artık eskiden olduğu gibi yepyeni şarkılarla çıkmak ne yazık ki söz konusu değil. Dolayısıyla eski şarkıları yeniden seslendirmek bana daha aklıselim geliyor. Bütün bu zorluklar içinde eğer bir şarkı çıkarırsam ne âlâ. Eğer çıkaramazsam da kusura bakmayın.

   

 • 7 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  7 | 19

  Pop müziğine yön veren biri neden arabesk albüm hazırlar?

  Konserlerimde ve sahne programlarında ortalama 26 - 27 şarkı seslendiriyorum. ‘Yalnızım’ diğerlerinden çok daha fazla reaksiyon alıyor. Menajerim de bu duruma istinaden ‘Haydi bu kez bir arabesk albüm yapalım’ dedi. Bu fikir hoşuma gitti ve ‘Tamam’ dedim.

 • 8 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  8 | 19

  Çocuk yaşlarınızdan beri arabesk şarkıları dinliyormuşsunuz...

  Örneğin ‘Yorgun Gözler’i çocuk yaşlarımda çok severdim ve sürekli dinlerdim.

   

 • 9 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  9 | 19

  O yaşlarda şarkının hangi sözleri size hitap ediyordu ki?

   ‘Hata benim, günah benim. Affet sevgilim, dön gel artık kapanmadan yorgun gözlerim’ elbette bana hitap etmiyordu ama bir şekilde seviyordum işte. Bugüne kadar gitmiş bir hatunun döndüğünü asla görmedim de.

 • 10 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  10 | 19

  Dönmez mi?

  Ben döneni görmedim. Bu kadar kafi.

  52 yıllık yaşamınızda en büyük kazancınızla en büyük kaybınız nedir?

   

  52 yılı dolu dolu yaşadım. İnsanlara bakıyorum, yüzde 99’u yaptığı işten memnun değil. Ben sevdiğim bir işle var oldum, onunla da var olmaya devam ediyorum. Bugün ölsem gözüm açık gitmez. Hayatımdan şikâyet etmeye hakkım yok. Vaskulit hastalığının pençesine düşüp hastaneye yattığım dönemlerde ‘Hayatı nasıl yaşadığımla ilgili sorgulamalarda bulundum. Hiçbir şeyi yarına bırakmama kararı aldım. Hayatın yarın devam edeceğinin garantisi mi var? Her anımı güzel yaşamanın peşindeyim.

 • 11 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  11 | 19

  Bugüne kadar en büyük hayalinizi gerçekleştirebildiniz mi?

  En büyük hayalim uçak almaktı ama olmadı. Çünkü çok masraflı. Uçak aldın mı yerde durmamalı, sürekli uçmalı. Sivil havacılık da henüz o kadar gelişmedi.

   

 • 12 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  12 | 19

  İbrahim Tatlıses ile Orhan Gencebay, onların seslendirdiği şarkılardan albüm yapmanıza nasıl tepki verdiler?

   Orhan Ağabey’in tepkisi güzel oldu. Açıkçası İbrahim Ağabey’in görüşünü alamadım. Onun da güzel bir tepki verdiğini düşünüyorum. Onlar benim büyüklerim ve inanılmaz saygı duyuyorum. Müthiş sanatçılar.

 • 13 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  13 | 19

  Bir dönem ‘Kıro müziği’ olarak tanımlanan arabesk müziğe bir ilgi söz konusu...

   

  Evet, öyle tanımlanırdı. Kıroların değil bizim müziğimizdir. Örneğin Adanalı biri arabesk şarkı yazıyor. O adam bizim adamımız değil mi? ‘Mutlu Ol Yeter’ lisede ilk aşkıma söylediğim şarkıydı. Yıllar geçtikçe hakikaten arabesk müziğin bizim müziğimiz olduğunu kabul ettim. Arabeskten uzak durma durumunu arabesk müziği yapanların dışındakiler kendi kendilerine yarattı. Bir albüm yapıyordum, bir milyon tane satıyordu. Adını sanını hiç duymadığımız bir adam arabesk albüm yapıp 5 milyon tane satıyordu. Şimdi kendi kendime soruyorum, “Acaba arabesk müziği kabul etmeyerek hata mı ettik?’ diye.

 • 14 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  14 | 19

  Arabeskin itibarı iade mi ediliyor?

  Geçmişte yükselişte olduğu dönemler arabeski biz istemedik, elimizin tersiyle ittik. Ne kadar itersek itelim hak ettiği yerini hep korudu. Arabesk müzik yeniden yükselişe geçince hiç ilgisi olmayan kişiler albümler yaptı. Birkaçının dışındaki hiçbir albüm tutmadı. ‘Hayatıma Dokunan Şarkılar’ adını verdiğim bir arabesk albüm yaptım. Şarkıların 8’i cidden benim hayatıma dokunan şarkılardır. Az önce sözünü ettiğim ilk aşkıma söylediğim şarkı olan ‘Mutlu Ol Yeter’ gibi.

   

 • 15 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  15 | 19

  Arabesk albüm hazırlamanız ruh halinizle ilgili olabilir mi?

  Ruh halimle de alakalı olabilir. Yalnızım, tek başımayım evden işe, işten eve gidiyorum. Bu şekilde bir yaşam sürüyorum.

 • 16 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  16 | 19

  Neden yalnızsınız?

  Çünkü tercihim o yönde. Yalnız olduğum için de kendimle gurur duyuyorum. Dünyaya yalnız geldik yalnız öleceğiz. Tamamen kabuğuma çekilmiş değilim, paylaşımlarda bulunduğum çok insan var ama eve gittiğim zaman örneğin ayaklarımı uzatıp kahvemi içerken televizyon izliyorum, kimseye dert anlatmak zorunda değilim, mutluluğumu da anlatmak zorunda değilim. Hiçbir şeye zorunlu değilim, hayatımı yaşıyorum. Böyle süper bir hayatım var.

  Peki gerçekten mutlu musunuz?

   

  Mutluyum, hem de çok.

 • 17 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  17 | 19

  Bir olay mı yaşadınız, bir darbe mi yediniz de yalnız kalmayı tercih ettiniz?

  Vallahi yıllar böyle öğretti. Yıllar geçtikçe beğenmekte zorlanmaya başladım. Zorlandığım için de tek başınayım. Kendi kendime bir hayat sürüyorum.

  Birinin omuzunda ağlama gereksinimi duymuyor musunuz?

   

  Öyle durumlarda yastık en güzel arkadaş oluyor. Elbette dostlarım var. Dertleşmeye gereksinim duyduğum zaman sağolsunlar yanımda oluyorlar.

 • 18 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  18 | 19

  Kadınlara tövbe mi ettiniz?

   

  Hayır, yok öyle bir şey. Neden tövbe edeyim. Aşk, hayatıma giriyor çıkıyor. Ben de herkes gibi şeyler yapıyorum. Ne var ki ‘Âşık olmalıyım’ diyerek âşık olmuyorum. Olur muyum, olmaz mıyım bilemiyorum. Aşk konusunda hesap kitap yapmak, ne zaman olunacağını tahmin etmek mümkün değil.

 • 19 Levent Yüksel: Bugün ölsem...
  19 | 19

  Kimin hangi şarkısını seslendirdi?

  Kaderimin Oyunu Orhan Gencebay

  Beni Böyle Sev Orhan Gencebay

  Yalan İbrahim Tatlıses

  Yorgun Gözler İbrahim Tatlıses

  Hor Görme Garibi Orhan Gencebay

  Yalnızım İbrahim Tatlıses

  Mutlu Ol Yeter İbrahim Tatlıses

  Bir Kulunu Çok Sevdim İbrahim Tatlıses

  İtirazım Var Müslüm Gürses

  Sus Mine Koşan


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!
2000
adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.