Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

Artırılmış gerçeklik alanında çalışan Magic Leap, İzlandalı rock grubu Sigur Rus ile birlikte bir müzik uygulaması geliştirdi. Geliştirilen uygulamanın beş saniyelik bir bölümü grup tarafından yayılandı.

Renkli ve canlı görünen kısa videoda ne yazık ki Magic Leap donanımları görülmüyor. Girişim henüz beklenen ilk artırılmış gerçeklik cihazını ne zaman satışa sunacağını açıklamadı. Ancak uzmanlar bunun bir artırılmış gerçeklik gözlüğü olacağını ve 1.000 dolar seviyesinde bir fiyatla satılacağını tahmin ediyor.

Florida merkezli şirketin teknolojisi yalnızca ona 1,9 milyar dolar yatırım yapan Google, Alibaba, Temasek Holdings gibi şirketler ve gizlilik sözleşmesini imzalayan iş ortakları tarafından görüldü.

Görünüşe göre Magic Leap’in odağı tamamen dünyanın nefesini tutup beklediği cihazı geliştirmek değil. İzlandalı rock grubu Sigur Ros ile işbirliğine giderek, Tônandi isminde bir müzik uygulaması üzerinde çalışan şirket, artırılmış gerçeklik donanımlarıyla yazılımları arasındaki entegrasyonu güçlendirme niyetinde.

Müzik uygulaması için yayınlanan videonun, Magic Leap tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik teknolojisine dair paylaşılan en somut içeriklerden biri olduğu söylenebilir.