Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Şentop: Dualarımız askerlerimizle

    TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tüm Türkiye’de camilerde sabah namazında Bahar Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye’nin İdlib kentinde mücadele eden Mehmetçikler için Fetih Duası’na katıldı.

     81 ilde Bahar Kalkanı için Fetih Suresi
    81 ilde Bahar Kalkanı için Fetih Suresi Haberi Görüntüle

    Ankara Hacı Bayram Camii’nde, sabah namazında okunan Fetih Suresi ve ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın okuduğu duaya katılan TBMM Başkanı Şentop, çıkışta gazetecilerin sorusu üzerine açıklamada bulundu.

    Şentop, "Çok önemli günler yaşıyoruz Silahlı Kuvvetlerimiz, Ordumuz Bahar Kalkanı Operasyonu Harekâtını başlattı milletimizin gönlü, aklı, fikri askerimizle beraber, dualarımız da onlarla beraber.Diyanet İşleri Başkanlığımız bugün Türkiye'nin her yerinde bütün camilerimizde sabah namazında Fetih surelerinde dualarla buna öncülük etti" dedi.

    TBMM Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü:

    "Allah ordumuzu Mansur Muzaffer eylesin. İnşallah hem bölgemizde hem dünyada barışın, milletimizin hukukunun, mazlumların hukukunun savunucusu olan Türkiye'yi, Türkiye'nin ordusunu, silahlı kuvvetlerinin Muzaffer olması hem bölgede hem de Dünya barışı için çok önemli. Bütün arzumuz, gönlümüz ve dualarımız askerlerimizle beraber. Biz de burada Diyanet İşleri Başkanımızla beraber iştirak ettik."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ