Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Fenerbahçe Serdar Ali Çelikler yazdı: Fenerbahçe'ye Daum destekli Okan Buruk - HABERLER - Fenerbahçe Haberleri

    F.Bahçe teknik adam arıyor malum. Ersun Yanal gibi her dönem ismi geçmesi muhtemel bir aday elemine oldu. Hala Aykut Kocaman diyenler var. Ne yaparsa, ne yaşarsa yaşasın; isterse son takımında 16 maçta 1 galibiyet; o da son saniyede gelen golle alsın, yandaş-candaşve yoldaş medyası Kocaman'dan vazgeçmiyor. Olmayacak duaya amin denmeyeceği için o alternatifi de geçelim. Diğer adaylardanRogerSchmidtPSV'yegitti. Bu seviyenin bir üstü yüksek transfer bütçesi isteyeceğinden olacağını sanmıyorum. Gelelim elde kalan konuşulan alternatiflere.

    Daum, artık hoca olarak çalışamaz. Çalışmamalı. AmaDaumbir yerde olabilir. Kendime aitnacizaneönerimde detaylandıracağım.Lucescuve Oğuz Çetin alternatifi ise yönetimin tabut çivisi olur şimdiden söyleyeyim. Erol Bulut ise başarılı ve gelecekvaadedenbir hoca. Her iki sezonda da iki farklı takımla yukarılara oynamak, geçen yıl kupa yarı finalisti, bu yıl muhtemel finalist olmak mühimdir. İleride daha başarılı olacağını düşünüyorum.

    REKLAM

    Gelelim benim önerime. BenceDaum'unscoutingşefi gibi bir pozisyonlama ile kulübe dönmesi fayda sağlayabilir. İnanılmaz Brezilyanetwork'üile birNobre, birLucianobile kazandırsa yeter. Hoca olamaz çünkü onun devrine göre çok değişti futbol. Yine de ondan bu yana hala duran top organizasyonlarını optimize edebilen hoca da çıkmadı. İşte uluslararası bağlantılarını kullanacak, gerektiğinde ve istendiğinde tecrübeleriniaktaracakbir pozisyondaDaumfaydalı olacaktır.

    Hoca adayım ise Okan Buruk. Sadece 4 - 5 ayda kendini pozitif yönde geliştiren; Avrupa'da ilerlemeyi başaran bir takım oluşturan; çiftsantraforludiziliş deneyebilen ilk başlara göre artık cesaret gösterebilen ve yüksek potansiyelli bir hoca. Ayrıca halefinden farklı olarak kupası da var. Sene sonundaDaum'unscoutingşefi olarak bulunduğu bir yapıda kendisine destek olunması şartıyla Okan Buruk iyi bir tercih olabilir.

    Bunlar tamamen kişisel fikirlerim. Ne Buruk ile konuştum neDaumile ilgili bir şey duydum.

    Bunların yanı sıra kesin ve net olarak 2 ismin daha Fenerbahçe'ye katılmasını önermek istiyorum.

    Emre Belözoğlu belli bir ücret karşılığı profesyonel yönetici olarak Futbol A.Ş'ye alınmalı. Kulübün bir çok bürokratik sorununu çözer. Çok hakim olduğu futbol dünyası ilişkileri katkı sağlar.

    Bir diğer isim ise Rıdvan Dilmen. O da profesyonel yöneticisi olsa kulübün, çok faydalı olabilir. Her şeyin başında Ankara ile ilişkileriregüleeder. Futbol dünyasındaki hakimiyeti ile herkesten önce bazı bilgilere erişir. Bu iki ismin yönetim kademelerinde olmasının kulübe büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum...

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ