Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Merak Edilenler Sigara fiyatlarına zam geldi mi, ne zaman gelecek? 17 Ağustos 2022 Çarşamba Sigara zammı sonrası en ucuz ve en pahalı paket sigara fiyatları ne kadar oldu? Bir paket sigara ne kadar? - Merak Edilenler Haberleri
    1

    Sigara fiyatları zammı son dakika gelişmeleri tütün kullanıcıları tarafından yakından takip ediliyor. Yüzde 10'luk ÖTV zammının ardından Temmuz ayında JTİ, Philip Morris, BAT ve İmperial grubu sigaralara 2 TL zam yapılmıştı. Sosyal medyada yer alan sigara zammı iddialarının ardından Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar "Sigara fiyatlarına zam geldi mi?" sorusuna yanıt verdi. İşte, 17 Ağustos 2022 sigara zammı sonrası güncel sigara fiyatları...

    2

    SİGARAYA ZAM GELECEK Mİ?

    ÖTV zammının ardından JTİ, Philip Morris, BAT ve İmperial grubuna uygulanan peş peşe sigara zammının ardından sigara fiyatlarına yeni zam geleceği iddiları gündeme geldi. Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın açıklamasının ardından Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar'dan da sigara zammı son dakika açıklaması geldi.

    3

    SİGARAYA ZAM SİNYALİ!

    Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar sigara ve alkollü ürünlere yeni zam beklendiğini duyurdu.

    Dündar, şu sözleri kullandı: "Sigaraya geçtiğimiz günlerde 2 lira zam yapıldı. Aslında 4 lira zam yapılacaktı ama firmalar 2 lirasını sübvanse etti. Sübvanse edilen 2 liranın zam olarak yansımasını bekliyoruz " dedi.

    4

    SİGARA ZAMMI SONRASI SİGARA FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

    Son sigara zammının ardından JTI grubunda en düşük sigara fiyatı 27,5 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 30 TL'ye yükselmişti. Yeni zammın uygulanması halinde en ucuz sigara 29,5 ve en pahalı sigara 32 TL'ye yükselecek.

    5

    ÖZGÜR AYBAŞ'TAN SİGARA ZAMMI AÇIKLAMASI!

    Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş "Böyle bir zam yoktur şimdilik bilginiz olsun, sosyal medyada topic olmuş. Tabi bu gelmeyeceği anlamınada gelmez, zamları kanıksamayalım lütfen." açıklamasında bulundu.

    6

    ÖTV ZAMMI UYGULANMIŞTI!

    Özel Tüketim Vergisi zammı ile alkole yüzde 25, sigaraya yüzde 10 oranında zam gelmişti. Sigaradaki asgari maktu vergi tutarı 0.71 TL’den 0.79 TL’ye çıktı.

    7

    İLK ZAM JTI GRUBUNA GELMİŞTİ

    Aybaş, Japan Tobacco International (JTI) grubu sigaralara 2 lira zam yapıldığını 1 Temmuz Cuma günü duyurmuştu.

    8

    SON SİGARA ZAMMI NE ZAMAN YAPILDI?

    Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş, 2 Temmuz Cumartesi günü itibariyle JTİ grubuna uygulanan sigara zammının ardından Philip Morris BAT ve İmperial grubu sigaralara 2 TL zam yapıldığını açıklamıştı.

    9

    ÜFE GÜNCELLEMESİ OLMAYACAK!

    2022 yılında sigara fiyatlarına ve alkollü içeceklere uygulanması beklenen %60'a varan ÜFE güncellemesi sigara fiyatlarına uygulanmayacak.