DHA

Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın haberine göre; İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Kerimcan Durmaz'ın sosyal medya paylaşımları ile tanındığı belirtildi. Kamuoyunda 'Arto' ismi ile bilinen mağdur Harutyun Dalga'nın bir kısım sosyal medya araçlarından yaptığı kendisi ile ilgili paylaşımlardan rahatsızlık duyduğu bu nedenle  örgütten kendisi hakkında paylaşımlar yapmasının engellenmesini istediği belirtildi. İddianamede,  şüpheli Kerimcan Durmaz'ın azmettirmesi ile Sarallar grubundan olduğu öğrenilen Savaş Sarmusak talimatı ile mağdur Arto'nun tehdit edildiği öne sürülüyor.

AYLIK GELİRİ 80 BİN TL

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlanan Kerimcan Durmaz kimlik tespitinde DJ olduğunu ve aylık gelirinin 50 bin ile 80 bin TL arasında olduğunu söyledi.

BÖYLE BİR TALEBİM OLMADI

Savunmasını yapmak için sanık kürsüsüne çıkan Durmaz, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirterek, “Ben Savaş beyi DJ’lik yaptığım kulüplerden müşterim olarak tanıyorum. Beni sevdiği ve tanıdığı için üzüldüğünden dolayı böyle bir durum gelişti. Benim böyle bir durumdan haberim yok. Arto’ya söylenen sözler konusunda bilgim yoktur. Böyle bir şey yapmadım. Böyle bir talebim olmadı” dedi.  Mahkeme başkanı Durmaz’a ceza alırsa Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması’nı kabul edip etmediğini sordu. Durmaz kabul ettiğini söyledi.

 

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri