Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Kırklarelispor Kulübü'nü ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Ünsal, Galatasaray'ın, teknik direktör açısından kötü süreçlerden geçtiğini ileri sürdü.

İki teknik direktörün görevden ayrılmasının ardından takımın altyapı koordinatörü tarafından çalıştırıldığını anımsatan Ünsal, yeni sezonda takımın başına Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in gelmesini beklediğini kaydetti.

Fatih Terim'in Galatasaray ile olan ilişkisini hiçbir zaman kesmediğini belirten Ünsal, "Çok uzak bir ihtimal değil. Avrupa Şampiyonası var. Neyin ne olacağını hep birlikte göreceğiz. Kaldı ki Galatasaray'ın içinde bulunduğu durum ortada. Galatasaray'ın içinde bulunduğu durumdan çıkarabilecek isim Fatih Terim'dir. Fatih hoca Galatasaray ile olan ilişkisini hiçbir zaman inkar etmedi. Avrupa Şampiyonası'ndan sonra Fatih Terim Galatasaray'ın başına geçerse hiç sürpriz olmayacak." şeklinde konuştu.

Ünsal, süper ligin yanı sıra 2. ve 3. liglerde futbolcu ve tesis açısından büyük sıkıntıların yaşandığını ifade ederek, "Liglerdeki 129 takımın yarısını ziyaret ettik. Profesyonel liglerden aşağıya indikçe ciddi manada sorunların arttığını görüyoruz. Özellikle futbolcu ve tesis açısından ciddi sıkıntılar var. 3. ligden başlayarak bu sıkıntıların giderilmesi gerektiğini düşüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Kırklarelispor Kulübü Başkanı Volkan Can da yaptıkları çalışmalarla ilgili Hakan Ünsal'a bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Can, dernek çalışmalarında Ünsal'a başarılar diledi.