Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Spor Toto Süper Ligin 31. haftasında Cuma akşama Bursa'da Galatasaray ile karşılaşacak olan Bursaspor'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Özlüce Tesisleri'ndeki antrenman öncesi basın toplantısı düzenledi. Hamzaoğlu, Kayserispor, bu hafta oynayacakları Galataray maçı, yeni sezonla ilgili düşünceleri ve haftanın son maçında yaşanan olayları değerlendirdi.

KAYSERİ'DE KÖTÜ BAŞLADIK
Hamza Hamzaoğlu ilk olarak Kayserispor maçıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "İstediğimiz gibi bir akşam olmadı. Kötü oynadık. Maça kötü başladık. Rakibimizden iki kolay gol yedik. İkinci yarıdaki oyun galibiyeti getirmekten uzaktı. Kazansak çok güzel olurdu" dedi. Hamzaoğlu, Galatasaray maçıyla ilgi olarak şunları söyledi:

"Şimdi takım olarak önümüzde Cuma akşamı oynayacağımız Galatasaray maçı var. En iyi şekilde o maça hazırlanıyoruz. İnşallah sahada iyi mücadele veren iyi sonuçla ayrılırız. Bundan sonraki haftalara da planladığımız gibi gideriz."

SAKITLIKLAR VE CEZALAR
Hamzaoğlu bir soru üzerine takım olarak kadroda istikrarını sakatlıklar, cezalar nedeniyle yakalamadıklarını belirtti. Hamza Hamzaoğlu, "Takım olarak darbeye bağlı çok sakatlık yaşadık. Bir tek Deniz'in adele problemi oldu. Kayserispor maçına Akhisar maçına göre 4 değişik forvetle çıktık. Futbol böyle değişimleri kaldırmıyor. O yüzden de istenilen oyunu oturtamıyoruz. İstikrarı yakalayamadık" dedi.

Önlerinde kalan maçları en iyi şekilde oynamaya çalışacaklarını ve yeni sezonun hazırlıklarını yapacaklarına dikkat çeken Hamzaoğlu, "Kalan maçlarda gençlerimize şans vermeye gayret edeceğiz. UEFA hedefini sonradan koyduk. Bizim geldiğimizde 15 puan vardı. Bu süre içerisinde düşme hattı ile ilgimiz kalmadı. Kalan maçlara öyle çıkıyoruz. Şu anda Kayserispor ve Çaykur Rize'nin durumunda olabilirdik. UEFA hedefini bize aldığımız iyi sonuçlar koydurdu. Onu yakalayamadığımız için üzgünüz. Önümüzdeki yıllarda bu hedefe ulaşacağız" diye konuştu.

YÖNETİMLE KONUŞACAĞIZ
Hamzaoğlu, yeni sezonla ilgili planlarının sorulması üzerine ise, "Alabildiğimiz kadar puan almak istiyoruz. Ligi iyi pozisyonda bitirmeyi amaçlıyoruz. Transfer çalışmalarını sürdürüyoruz. Yönetimle oturup bir yol haritası çıkartacağız. Kulübümüzün durumu da ortada. Belki farklı bir yol izlememiz olacak. Belki de başarıları 1-2 ertelememiz gerekecek. Bunu hep birlikte oturup değerlendireceğiz. Kulüp farklı alanlarda ki başarıyı yakalamaya çalışacağız. Hedeflerimiz ekonomik olarak düzlüğe çıkmak.Güçlü kulüp haline gelebilmektir. Ondan sonra başarılar daha kolay yakalanır. Bu arada kendi bünyemizden oyuncuları aramıza katıp güçlü bir kadro oluşturmayı hedefliyoruz. İnşallah başarılı oluruz" diye konuştu..

"KAZANMAYA ENDEKSLİYİZ"
Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olayların sorulması üzerine Hamzaoğlu şunları söyledi:

"Aslında bunları çok konuşup, hiç te konuşmamak lazım. Biz ülke olarak futbol kültürünü yakalayamadık. Kazanmaya sonuca endeksli bir yapımız var. Bunun bir spor olduğunu unuttuk. İnsanların bundan keyif aldığını unuttuk. Bugün insanlar bundan keyif almıyor. Gerginlik içerisinde futbol izliyor. Oynuyor, yöneticilik yapıyor. Ama bunu biz bu hale getirdik. Kimsede buna dur demiyor. Bir akım başlatılmıyor. Ülke olarak olarak gerginlikten besleniyoruz. Bu güzelim oyunun çirkinleştiriyoruz. Bunun başka bir izahı yok."