Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkiye Futbol Federasyonu ile yapılan sponsorluk anlaşması ile birlikte, Daikin Avrupa Şampiyonası hazırlık ve şampiyona boyunca Milli Futbol Takımı'na destek veren ilk iklimlendirme markası oldu. Bu anlaşma ile birlikte 145 ülkede faaliyet gösteren Daikin de ilk kez bir ülkenin milli takım sponsorları arasında yer aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu ile imzalanan sponsorluk anlaşmasının ardından bir açıklama yapan Daikin Türkiye CEO'su Hasan Önder, "Birçok yönden ilk olan böyle bir anlaşmaya imza atmak bizi gururlandırıyor. İlk kez bir iklimlendirme markasının Milli Takımımıza sponsor olmasının yanı sıra, dünya çapında faaliyet gösteren Daikin de ilk kez bir Milli Takıma desteğini bu noktaya taşıyor.

Daikin olarak spora ve sporcuya her zaman destek veren bir markayız. Ancak bu anlaşma bizim için çok değerli çünkü spora ve sporculara verdiğimiz desteği A Milli Futbol Takımı iklimlendirme sponsorluğu ile taçlandırmış olduk. Bundan sonra Türkiye'nin milli gururu olan takımımıza, sağlıklı ve konforlu iklimlendirme ortamı sağlayarak desteğimizi sürdüreceğiz." dedi.

Dünyanın 145 ülkesinde faaliyet gösteren Daikin'in ilk kez bir futbol milli takımının iklimlendirme sponsorluğunu üstlendiğine dikkat çeken Önder, "Daikin olarak dünyada daha önce golf, bisiklet gibi sporlara destek verdik. Futbolda ise Avrupa'nın büyük takımlarından Club Brugge'un sponsorluğunu yürütüyoruz. Türkiye'de ise kadın sporcularımıza verdiğimiz desteği, fabrikamızın bulunduğu Sakarya'da Hendek Bayan Voleybol Takımı sponsorluğu ve Galatasaray Bayan Voleybol Takımı'nın isim sponsorluğunu üstlenerek sürdürdük. Şimdi ise spora ve sporcularımıza verdiğimiz desteği, olabilecek en üst noktaya taşıdık. Üstlendiğimiz A Milli Futbol Takımı iklimlendirme sponsorluğu bizim için oldukça heyecan ve gurur verici bir anlaşma. Bundan sonra Milli Takım futbolcularımızın, sağlıklı ve konforlu iklimlendirme ortamında daha büyük başarılara imza atması için hep yanlarında olacağız. Bu işbirliğinin Türk futboluna katkı sağlamasını temenni ederken, milli futbolcularımıza çok daha havalı başarılar diliyorum." diye konuştu.