Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kulüp başkanı Osman Toprak, Rıza için makamında düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, tecrübeli stoperin geçmişteki başarılarının yeni takımında da devam etmesini diledi.

Yeni sezonda daha fazla keyif veren bir takım olacaklarını ifade eden Toprak, "Rıza'nın kalitesi herkes tarafından bilinmekte. Muhammet Reis gibi önemli bir ismi daha takıma kazandırdık. Muhammet ile dün buluşup sözleşme imzaladık. Her iki oyuncumuz da kulübümüze hayırlı olsun" diye konuştu.

Yeni sezon öncesinde transfer çalışmalarını büyük oranda tamamladıklarını aktaran Toprak, prensipte anlaştıkları 3-4 oyuncunun daha olduğunu ve onlarla da en kısa sürede sözleşme imzalayacaklarını belirtti.

Toprak, süresiz kadro dışı bırakılan ve Adana Demirspor ile anlaştığı iddia edilen defans oyuncusu Raspopovic ile ilgili bir soru üzerine, şunları kaydetti:

"Raspopovic ile geçen sezon başında 1+2 yıllık sözleşme imzalamıştık. Söz konusu opsiyonunu ilgili zaman diliminde kullandık. O yüzden futbolcunun herhangi bir kulüple anlaşması geçerli olamaz. Bize henüz oyuncuyla ilgili resmi bir teklif yok. Olası bir teklifi değerlendirebiliriz. Oyuncu hakkında verilen süresiz kadro dışı bırakılma cezası sürüyor. Teknik heyetimiz konuyu değerlendirip kararını bildirecek ve biz de ona göre hareket edeceğiz."

Sportif Direktör Ali Güneş ise yeni sezon yapılanmasının oldukça verimli geçtiğini belirterek, "İnşallah yeni sezonda güzel işler yapan, kolay gol atabilen ve sonuca endeksli bir takım görüntüsü vereceği." dedi.

Rıza Efendioğlu ise geçen sezon Kardemir Karabükspor ile şampiyonluk yaşadığını hatırlattı. Karabük temsilcisiyle sözleşmesi sona erdikten sonra bazı kulüplerle görüştüğünü anlatan Rıza, Gaziantep tercihinde kulübün hedefleri ve kulüp yapısının etkili olduğunu sözlerine ekledi.

Rıza, açıklamaların ardından 1 yıllık sözleşmeyi imzaladı. Muhammet Reis'in de daha önce 1 yıllık sözleşme imzaladığı bildirildi.