Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Örnekköy'deki Ulusal Tenis Eğitim Merkezi'nin ilk yarı final maçında Bosna Hersek'ten Mirza Basic'le karşılaşan Marsel İlhan, rakibini 6-4 ve 7-5'lik setlerle 2-0 yenerek İzmir Cup'ta 4. kez finale yükselme başarısı gösterdi.

İkinci yarı final maçında ise turnuvaya wildcardla katılan Cem İlkel, Slovak Norbet Gombos karşısında ilk seti 6-2 kaybetmesine rağmen, diğer setleri 6-3 ve 6-1 alarak ilk defa Challenger finaline adını yazdırdı.

Tarihte ilk defa ATP Challenger seviyesindeki bir turnuvanın finalinde iki Türk tenisçi karşılaşacak.

Marsel İlhan ile Cem İlkel arasındaki final yarın saat 16.00'da başlayacak.

"KAZANAN TÜRK TENİSİ OLACAKTIR"
Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, TEB İzmir Cup'ta Marsel İlhan ve Cem İlkel'in oynayacağı final maçıyla kazananın Türk tenisi olacağını bildirdi.

Durmuş, yaptığı yazılı açıklamada, Cem İlkel ve Marsel İlhan'ın TEB İzmir Cup'ta finale kalmasının Türk tenisinde kilometre taşı olan tarihi bir başarı olduğunu belirtti.

Müthiş bir mutluluk yaşadıklarını kaydeden Durmuş, "Bu bizim için yıl içindeki tarihi başarılarımıza eklenen yeni bir ilk oldu. Her iki tenisçimiz de bizim için birer şampiyondur. Yarınki finali kimin kazanacağının bir önemi yok. Kazanan Türk tenisi olacaktır. İkisini de canı gönülden kutluyorum." ifadelerini kullandı.