Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Engellediğiniz kişi sizi takip edemez ya da size mesaj gönderemez. Ayrıca engellenen kişiden gelen bildirimleri de görmezsiniz. Engeli kaldırmadığınız sürece siz de o kullanıcının tweetlerini göremez ve engellediğiniz kişiyi takip edemezsiniz. Ayrıca takip etmekte olduğunuz bir hesabı engellemek, o hesabın takibini bırakmanıza (onun da sizi takip etmeyi bırakmasına) neden olur. Peki Twitter'da engelleme/ engel kaldırma nasıl yapılır? Engellendiğinizi nasıl anlarsınız?

TWİTTER'DA ENGELLENDİĞİNİ NASIL ANLARSIN?

Twitter'da engellediğiniz kişiler profilinizi göremez. Sizi takip eden birisi ise hesabınızı aradığı halde bulamıyorsa engellediğinizi anlayabilir. Çünkü engellenen kişi hiç Twitter'da yokmuş gibi görünür. Yani ne profili ne tweetleri engellenen kişiye gösterilmez. Ayrıca engellediğiniz bir hesabın başlattığı sohbetlerde sizden bahseden ve takip de ettiğiniz hesaplardan gelen bildirimleri görürsünüz. Bu da engellendiğinizi öğrenmenin farklı bir yolu olabilir.

TWİTTER'DA ENGELLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Engelleme işlemini takip ettiğiniz ya da etmediğiniz kişiler için kullanabilirsiniz. Ancak takip ettiğiniz biriyse engelleme işleminin takipten de çıkarma demek olduğunu bilmelisiniz. Kısaca Twitter'da birinin engelleme işlemi aşağıdaki gibi yapılır;

-Engellemek istediğiniz kişinin profilini açın.

-Takip durumuzun yazdığı kutunun yanında 3 nokta işaretini göreceksiniz, tıklayın

-Listede kullanıcıyı engelle seçeneğini göreceksiniz tıklayın.

 

ENGEL KALDIRMA İŞLEMİ

Engel kaldırma işlemi yaptıktan sonra engellediğiniz kişinin paylaşımlarından haberdar olmak için takibe almanız gerektiğini unutmayın. Daha önce takip ettiğiniz bir kiş olsa da engelden sonra tekrar takibe almanız gerekiyor. İşte adıma dım engel kaldırma işlemi...

- Ayarlar menüsüne tıklayın

- Solda sıralanacak listede 'Engellenmiş hesaplar' sekmesini göreceksiniz

- Engellenmiş hesaplar sekmesine tıkladığınız anda engellenen hesaplar liste halinde açılacak

- Kişi adı ve "Engellendi" yazısı göreceksiniz engeli kaldırmak için "Engellendi" yazısının üzerine gelin "Engel kaldır" yazacak tıkayın.