Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

WhatsApp için dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisi demek yanlış olmaz. Facebook tarafından satın alındıktan sonra popülaritesini iyiden iyiye arttıran uygulama, şimdi de WhatsApp Business versiyonu ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Facebook tarafından adı ilk defa geçtiğimiz yıl dillendirilen WhatsApp Business, bugün itibariyle resmi olarak Android kullanıcılarının beğenisine sunulmuş vaziyette. Tıpkı standart versiyonu gibi ücretsiz olan bu uygulama şu an için sadece, Endonezya, İtalya, Meksika, Birleşik Krallıklar ve Amerika'da kullanıma sunuldu. Bununla birlikte Facebook'dan gelen açıklamaya göre, önümüzdeki haftalarda mevcut ülkelere yenileri eklenecek.

WhatsApp Business'in özelliklerinin büyük bir kısmı aslında standart versiyonla birebir aynı. Bu yeni uygulamanın ek özelliklerinin başında ise, kendinize özel bir şirket profili oluşturabilmenizi geliyor. Bu sayede, şirket açıklamasını, e-mail adresini, şirket adresini ve web sitesi bilgilerini hesabınızda paylaşabileceksiniz.

Tüm bunlara ilave olarak, "Mesajlaşma Araçları" adı verilen hızlı yanıt, tebrik mesajları, zaman ayarlı mesajlaşma gibi özellikler de yeni uygulamada var olan ekstralar. Ayrıca mesajlaşma istatistikleri gibi analiz özelliklerinin bulunduğunu da ekleyelim.

WhatsApp Business'ın şu an için sadece Android platformuna servis edildiğini bir kez daha hatırlatalım. Uygulamanın iOS'a ne zaman geleceği hakkında ise henüz kesin bir bilgi yok.