Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJLARI: En iyi, anlamlı, etkileyici, uzun, kısa, resimli, duygusal 18 Mart Çanakkale Zaferi yıl dönümü mesajları
    1

    1. Dünya Savaşı sırasında İtilaf Devletleri Çanakkale Boğazı'nı ele geçirerek İstanbul'a ilerlemeyi hedefliyordu. Ancak Türk savunması, büyük bir kahramanlıkla ve fedakarlıkla direnerek düşmanı püskürttü. Çanakkale Savaşı, askeri açıdan büyük kayıplara yol açmasının yanı sıra Türk milleti için de ulusal bir direniş ve bağımsızlık mücadelesi simgesi haline geldi. İşte, büyük zaferin 109. yılında cephede savaşan tüm askerlerimizi anarken; sevdiklerinize gönderebileceğiniz 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajları...

    2

    EN GÜZEL 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJLARI

    18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Zaferiniz kutlu olsun.

    18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yılında, vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Zaferin anlamı, milletimizin birlik ve beraberlik içinde neler başarabileceğini gösteriyor.

    Çanakkale'de verilen mücadele, Türk milletinin vatan sevgisinin ne denli büyük olduğunun bir ifadesidir. Bu zaferi bizlere armağan eden şehitlerimize minnettarız.

    Çanakkale'de gösterilen kahramanlık, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük uğruna neleri göze alabileceğini göstermiştir. Bu destanı yazan kahramanları rahmet ve şükranla anıyoruz.

    3

    Çanakkale'de yazılan destan, tarihin her döneminde milletimize ilham olmuştur. Zaferin 109. yılında, o mücadele ruhunu ve kararlılığını yüreklerimizde hissediyor, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

    Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünde, vatan topraklarını korumak uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

    4

    Toprağı vatan yapan şehitlerimizi Minnet ve Saygı ile anıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Minnetle Yâd ediyoruz.

    Çanakkale Zaferi, milletimizin asaletini, cesaretini ve inancını tüm dünyaya göstermiştir. Şehitlerimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz, ruhları şad olsun.

    Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır. Aziz Türk milletimizin bu onurlu günü kutlu olsun.

    Çanakkale'de yazılan destanın ışığında, milletimizin birlik ve beraberliğinin önemini bir kez daha hatırlıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yılında, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

    5

    Onlar mukaddes vatan toprakları için canlarını seve seve vermişler, Çanakkale Savaşları'nın kaderini değiştirmişlerdir. Burada geçen her saniye, kullanılan her an, ölen her nefer, Türk vatan ve milletinin mukadderatını çizmiştir. Kara savaşlarına katılan ilk birlik olan 57. Alay, vatan sevgisinin ne olduğunu insanlığa göstermiştir. Bu kahraman Alayı hayranlık, minnet ve rahmetle anıyorum.

    18 Mart, tüm dünyaya Türk milletinin istiklal ve hürriyet aşkını gösterdiği bir gündür. Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, onların bize miras bıraktığı bu toprakları sonsuza kadar koruyacağımıza söz veriyoruz.

    6

    Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Çanakkale şehitlerimizi minnetle anmaktayız.

    Tüm dünyaya Türklerin eğilmeyeceğini gösterdiğimiz büyük zaferi yıl dönümünde saygı ile anıyorum.

    Tarihin altın sayfalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle anıyor, onların emaneti olan bu vatanı korumak için azimle çalışmaya devam ediyoruz.

    7

    Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünde, milletimizin kahramanlık destanını bir kez daha gururla anıyoruz. Aziz şehitlerimizi minnetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

    Çanakkale'de verilen destansı mücadele, bağımsızlık ve vatan sevdasıyla dolu bir hikayenin simgesidir. Bugün, bu eşsiz zaferin yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet duyuyoruz. Kutlu olsun!

    8

    RESİMLİ, YAZILI, UZUN VE KISA 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ SÖZLERİ

    Benimle beraber burada muharebe eden askerler kesin olarak bilmelidir ki, bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur. Uyku, dinlenme aramanın, bu dinlenmeden yalnız bizim değil, bütün milletimizin sonsuza kadar mahrum kalmasına sebep olacağını hepinize hatırlatırım.

    Bugün, milletimizin tarihinde altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü. Bu büyük zaferi bize armağan eden tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun!

    9

    Yoktu ekmeği aşı. Yoktu toprağı taşı Çanakkale’yi taşımıştı sırtında. Mangal yürekli bir on başı.. Çanakkale Zaferimizin 108. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Seyit Onbaşı ve Çanakkale Geçilmez Diyen tüm şehitleri rahmet ve minnetle anıyorum.

    10

    Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır.

    Çanakkale'de yazılan destan, Türk milletinin inancının ve kararlılığının bir yansımasıdır. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, onların mirasına sahip çıkmaya devam ediyoruz.

    11

    Malazgirt’te Alpaslan’ın dilinde, Surlarda Ulubatlı’nın elinde, Çanakkale cihadının yılında; Zemin kan kırmızı, ay yıldızı ak, O mübarek bayrak, işte bu bayrak! 18 Mart Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun.

    12

    Bugün, Çanakkale'de yazılan destanın ışığında, millet olarak kenetlenme ve birlik olma günüdür. Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, bu vatan uğruna canlarını feda eden tüm kahramanları şükranla yâd ediyoruz.

    Çanakkale Zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğinde neler başarabileceğini gösteren en büyük örnektir. Bu zaferi unutmayacak, şehitlerimizi her zaman minnetle anacağız.

    13

    18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde, o büyük destanı yazan tüm kahramanları saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin emaneti olan bu vatanı sonsuza kadar koruyacağız.

    14

    Çanakkale'de verilen mücadele, bir milletin inancının ve kararlılığının tüm dünyaya kanıtıdır. Bugün, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde, o kahraman ruhları yâd ediyor, bu aziz vatan için birlik ve beraberlik içinde olmanın önemini bir kez daha hatırlıyoruz.

    Çanakkale, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük için ne kadar büyük bedeller ödeyebileceğini gösteren bir ders niteliğindedir. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

    15

    18 Mart Çanakkale Zaferi, Türk milletinin asaletini, cesaretini ve vatan sevgisini tüm dünyaya gösterdiği unutulmaz bir destandır. Bugünü anlamak, tarihimize saygı duymak demektir. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

    Çanakkale'de verilen destansı mücadele, milletimizin azim ve kararlılığının en güçlü simgesidir. Şehitlerimizi minnetle anıyor, onların emaneti olan vatanımıza sahip çıkmaya devam ediyoruz.

    16

    Çanakkale'de, her karış toprağın şehit kanlarıyla sulandığı o büyük zaferin 109. yıl dönümünde, bize bu vatanı armağan eden tüm kahramanları rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun!

    Çanakkale'de destan yazan ecdadımızın azmi ve inancı, bize vatan sevgisinin ne kadar büyük bir güç olduğunu göstermiştir. Onların izinden yürümek boynumuzun borcudur.

    17

    Çanakkale'de verilen destansı mücadele, Türk milletinin azim ve kararlılığının en güzel örneğidir. Zaferin 109. yılında, şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve huzur diliyoruz.

    Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde, tarihin en büyük destanlarından birini yazan ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, bu büyük zaferin her zaman gurur kaynağımız olacağını bir kez daha hatırlıyoruz.

    18

    EN DUYGUSAL 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ŞİİRLERİ

    ÇANAKKALE

    Çanakkale geçilmez dediler, geçilmedi!

    Analar ağladı, oğullar savaştı.

    Ne olursa olsun dediler, cepheye gittiler;

    Analar ağladı, oğullar savaştı.

    Kürdü,Türk'ü lazı çerkezi,

    Kimi harbiyeli, kimi liseli.

    Ağası da var, çiftçiside,

    La İlahe İllallah! diyerek savaştı hepsi,

    En sonunda kazandılar bu büyük zaferi!

    19

    BİR YOLCUYA

    Dur yolcu! bilmeden gelip bastığın

    Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.

    Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın

    Bir vatan kalbinin attığı yerdir.

    Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda

    Gördüğün bu tümsek, Anadolu'nda

    İstiklal uğrunda, namus yolunda

    Can veren Mehmet'in yattığı yerdir.

    Bu tümsek, koparken büyük zelzele,

    Son vatan parçası geçerken ele,

    Mehmet'in düşmanı boğduğu sele

    Mübarek kanının kattığı yerdir.

    Düşün ki, haşre dek kemiğin, etin

    Yaptığı bu tümsek, amansız çetin

    Bir harbin sonunda bütün milletin

    Hürriyet zevkini tattığı yerdir.

    Necmettin Halil ONAN

    Haberi Hazırlayan: Başak Kanık
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ