Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Teknoloji Mobil Apple duyurdu: İşte iPhone 12 tanıtım tarihi! - Teknoloji Haberleri

    Apple’ın merakla beklenen yeni iPhone modeli iPhone 12 serisinin tanıtılacağı tarih belli oldu. ABD’li teknoloji şirketi, 13 Ekim Salı günü “Hi, Speed” sloganı ile online bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu.

    REKLAM

    Apple’ın iPhone 12 serisini tanıtması beklenen etkinlik Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak. Apple’ın özel etkinlliğinin davetinde kullandığı “Hi, Speed” (Merhaba, Hız) sloganı, yeni iPhone modelinin 5G desteği ile geleceğinin işareti olarak değerlendirildi.

    4 MODEL BEKLENİYOR

    Apple’ın en son mobil yonga seti A14 Bionic ile gelmesi beklenen iPhone 12 serisinin 4 farklı versiyondan oluşması bekleniyor. Şu ana kadar ortaya çıkan raporlara göre bu 4 model arasında, standart iPhone 12’nin iki ve üst model olan iPhone 12 Pro'nun yine iki farklı versiyonu yer alacak.

    'SIKI TUTUNUN...'

    Öte yandan Apple Park'ta gerçekleştirilecek olan etkinliğinin Türkiye'deki kullanıcılara yönelik olarak "Sıkı tutunun" sloganıyla hazırlanan tanıtım versiyonunda da yeni çıkacak olan cihazların hızı şu ifadelerle vurgulandı: "Olağanüstü yenilikler, olağanüstü bir hızla geliyor."

     İşte Apple’ın yeni ürünleri...
    İşte Apple’ın yeni ürünleri... Haberi Görüntüle

    Hatırlanacağı üzere Apple’ın artık geleneksel hale gelen Eylül ayındaki tanıtım etkinliklerinde sahneye çıkan yeni iPhone modelleri, bu yıl Covid-19’a bağlı üretim sıkıntılarının da etkisiyle Ekim ayına kalmıştı.

    Apple, 15 Eylül’de düzenlediği online etkinlikte Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, yeni iPad, yeni iPad Air ve yeni abonelik servisi Apple One sahneye çıkmış ancak iPhone 12 bekleyenler umduklarını bulamamıştı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ