Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Teknoloji Mobil Apple iPhone X üretimini hızlandırmak için Face ID'nin hassasiyetini düşürüyor - Teknoloji Haberleri

    Yılın merakla beklenen akıllı telefonlarından iPhone X’un üretimi beklenenden uzun sürüyor. Apple, üretim sürecini hızlandırmak için üreticiye teleofnun yüz tanıma sisteminin doğruluğunu azaltma yetkisi verdi.

    999 dolar fiyat etiketiyle bugüne kadarki en pahalı iPhone olacak olan cihaz, Face ID yüz tanıma sistemine getirdiği yenilikle dikkat çekmişti. Kullanıcının yüzünün matematiksel bir modelini çıkaran cihaz, doğru kişiler tarafından bakıldığında ekranını ve tuş kilidini açabiliyor.

    FaceID yüz tanıma sistemi yalnızca kullanıcıya yanıt veriyor
    FaceID yüz tanıma sistemi yalnızca kullanıcıya yanıt veriyor

    Analistler, Apple’ın iPhone X’un ilk sevkiyat planlarını daha az telefonu satışa çıkaracak şekilde güncellediğini belirtiyor. Apple CEO’su Tim Cook, bu iddiayı desteklercesine iPhone X satın almak isteyenleri Apple mağazaları önünde beklemeye davet etti.

    REKLAM

    Ön yüzü tamamen cam kaplı ve çelik çerçeveli olan, Home tuşunu kaldıran iPhone X, Apple’ın akıllı telefon serisine uzun yıllardır yapılan en büyük değişiklikleri içeriyor. iPhone X’un ABD çıkış tarihi 3 Kasım olarak duyurulmuştu.

    iPHONE 8 SATMIYOR

    KeyBanc Capital Markets'ın operatör mağazası anketlerine göre, kasımda tanıtılacak iPhone X öncesinde iPhone 8 pek rağbet görmüyor. Şirketin analisti John Vinh çok sayıda insanın iPhone X'u bekliyor olabileceği ihtimaline dikkat çekiyor.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ