Caner Toygar yaşadığı zor günleri anlattı
2. Sayfa programına bir döneme damga vuran damat adayı Caner Toygar konuk oldu
![](https://im.haberturk.com/2018/11/01/2201851_5d0900ef120ff52e7995c49345540bd5_640x640.jpg)
Bir dönem evlilik programıyla adını duyuran ve Tülin ile yaşadığı aşkla konuşulan Caner Toygar bilinmeyenlerini anlattı. Geçtiğimiz aylarda intihara teşebbüs eden Toygar, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.
![](https://im.haberturk.com/2018/11/01/2201851_c6d794965993294bfe1980b5cdb12fae_640x640.jpg)
İşte Caner Toygar'ın öne çıkan açıklamaları:
* Bayağı sıkıntılı bir dönem geçirdim. Uzun süre antidepresanlar kullanmadım. Neden kullanmadım, 'yan etkileri var' diyordu insanlar. ‘Kilo aldırır, psikolojini bozar, intihara sürüklüyor’ tarzında şeyler söylüyorlardı. O dönem kullanmadım.
![](https://im.haberturk.com/2018/11/01/2201851_6252bad8959884d46fc254dd61ac7f9f_640x640.jpg)
* Ama bu hastalık daha da arttıkça 5 sene sonra ilaç kullanmaya başladım. Doktor ilaç verdi fayda etmedi. Aşırı kilo aldım.
![](https://im.haberturk.com/2018/11/01/2201851_bceb38995cfe5d048d37dd46a2a30017_640x640.jpg)
*İnternette ilaç aramaya başladım. Yorumlarda bloglarda bazı ilaçları gördüm. O iki ilacı aldım.
![](https://im.haberturk.com/2018/11/01/2201851_8224eda0ce156a01ede8206320396a9a_640x640.jpg)
* Sabah alıyorum, akşam alıyorum. Ertesi gün benimle yaşayan bir arkadaşım var yalnız kalamadığım için. Ona söyledim, ‘benim intihar edesim geliyor, bir şey var bende’ dedim. O da ‘ya saçmalama, olur mu öyle şey’ dedi. Ama kafamın içinde bir ses‘ intihar et, intihar et’ diyor.
![](https://im.haberturk.com/2018/11/01/2201851_1bf993633c57d39e31e3e99f775c58fa_640x640.jpg)
* Ertesi gün ilacı içtim bir tireme geldi gece, ilacı içtikten sonra hiç uyuyamadım. Hayaller görüyorum, ayağımı devamlı sallıyorum. Arkadaşa gidiyorum ‘hastaneye mi gitsek, intihar edesim geliyor’ dedim. Öyle geçiştirdik o geceyi.
![](https://im.haberturk.com/2018/11/01/2201851_c43cc4ea046ffef6aa61db1ace26f4a7_640x640.jpg)
* Bir hafta boyunca ilaçları kullanmaya devam ettim. Arkadaşımın olmadığı bir gün yine o düşünceler aklıma geldi ve öyle bir saçma eylemi yaptım.
![](https://im.haberturk.com/2018/11/01/2201851_439e6aa91edc123b577974b4d7961d2f_640x640.jpg)
* Sonra doktorla görüştüm, o da ‘bu ilaçların etkileri bunlar’ dedi. O günden bugüne kullanmıyorum.
![](https://im.haberturk.com/2018/11/01/2201851_597d78d794391a3ea670388d35bfb87f_640x640.jpg)
* Buradan herkese söylüyorum, doktor kontrolü dışında sakın ilaç kullanmayın. Ben kullandığım ilaçların sonra yan etkilerini okudum. Orada da yazıyormuş.