Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Ünlü iş adamı maymun tarafından öldürüldü

    Guan Sheng Yuan Grup tarafından üretilen Çin'in en tanınmıştatlı markalarından "Beyaz Tavşan"ın eski başkanı Weng Mao'nun, Henan bölgesinde bir maymun tarafından öldürüldüğü açıklandı.

    Weng Mao'nun, Henan bölgesinde yaptığı doğa turnesi sırasında, bir maymun tarafından kayalıklara atıldığı belirtildi. South China Morning Post gazetesinin haberine göre, 67 yaşındaki Wengacilen bölgedeki bir hastaneye kaldırıldı; ancak buradaki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

    Haber, Çin'de sosyal medyada hızla yayıldı. Zira "Beyaz Tavşan" markası ve derneği 1960'larda meşhur olmuştu. Weng ise şekerin üreticisi Guan Sheng Yuan Grup şirketinin 1990'dan 2010 yılına kadar genel müdürü olarak görev yapmıştı.

    Öte yandan yerel medya, Weng'in emekliliğinde fotoğrafçılığı bir hobi olarak yaptığını yazdı. Haberde,Weng'in Yuntai Dağı'nda yaptığı doğa turnesinde, vahşi maymunların turistlere ait yiyecekleri alabilmek için yanlarına yaklaştığı belirtildi. Bu sırada ise Weng'in bir maymun tarafından kayaklıklardan aşağı atıldığı aktarıldı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ