Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Eğitim E OKUŞ GİRİŞ VE KARNE GİRİŞİ! E Okul karne notu sorgulama ekranı: e-Okul karne notu öğrenme, takdir teşekkür belgesi sorgulama nereden, nasıl yapılır?
    1

    Günlerdir heyecanla beklenen karne günü geldi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı dün sona erdi. Birinci dönem karnelerini alıp yarı yıl tatiline çıkan öğrenciler 6 Şubat tarihine kadar tatilin tadını çıkaracak. 21 Ocak Cuma günü okullarda düzenlenen karne törenlerine katılamayan ve karnesinin baskısını alamayan öğrenciler e-Okul karne görüntüleme ekranını araştırıyor. Bilindiği gibi e-Okul not görüntüleme sistemi sayesinde öğrenciler e-Okul karne notu sorgulama yaparak karnelerini e-karne olarak görebiliyor. İşte e-Okul giriş ve karne notu sorgulama

    2

    E-OKUL DİJİTAL KARNE GÖRÜTÜLEME

    Öğretmenler sınav sonuçlarını sisteme girdi, e-Okul not girişi tamamlandı. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı 1. dönem karneleri belli oldu. Bilindiği gibi öğrenci ve veliler de e-Okul VBS sistemine giriş yaparak sistemdeki notları görüntüleyebilecek.

    Giriş yapıldıktan sonra ekranın sol alt köşesinde yer alan "e-Karne" alanına tıklanır. Pop-Up iznini verdikten sonra açılacak olan e-Karne ekranında aldığınız belgeleri ve notlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

    E OKUL GİRİŞ VE DİJİTAL KARNE GÖRÜNTÜLEME EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

    3

    e-Okul online sistemi aracılığı ile öğrenciler sadece karne notlarına değil Takdir ve Teşekkür belgelerine de erişebilecek.

    E OKUL GİRİŞ VE DİJİTAL KARNE GÖRÜNTÜLEME EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

    Haberi Hazırlayan: Elif Avcı

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ